Вже кілька років перехід ефіріума на протокол proof-of-stake є такою собі страшилкою для майнер. Час від часу в інформаційне поле потрапляє віталік бутерін, який віщає про ті чи інші зміни. В останній раз це сталося тиждень тому, коли він вирішив опублікувати дорожню карту, що дозволяє оцінити яким ефір стане в найближчі роки. Саме в найближчі роки, оскільки навіть сам віталік зізнався, що реалізація деяких ідей занадто масштабна. Почитати про це можна в нашому матеріалі.

Багато майнер вважають, що ethereum 2.0 так і залишиться дитячою страшилкою. Їм здається, що розробники ще довго не зважаться на такий радикальний крок, оскільки це призведе до масових збурень серед втратили можливість доходу майнер. На підтвердження цієї точки зору можемо запропонувати звернути увагу на графік складності видобутку ефіру. Як бачите, крива стабільно зростає, а значить кількість фермерів збільшується. Оскільки все це будується на звичайних відеокартах, то немає нічого дивного в тому, що навіть в росії майнер стали активно скуповувати відеокарти на хвилі зниження цін на подібну продукцію. Крім того, зовсім недавно був знову перенесений старт хардфорка бомби складності, що підтвердило нездатність розробників здійснювати вольові дії.

Як виявилося, іноді навіть найнеймовірніші історії можуть стати реальними. Повідомляється, що команда розробників активувала першу тестову мережу kintsugi, в завдання якої входить вивчення результатів злиття блокчейна мережі ефіру і beacon chain. Нагадаємо, в даному випадку мова йде про закриту мережу, в якій протокол proof-of-stake вже активний, а будь-який власник 32 монет в ефірі може заблокувати їх в надії отримати за це нагороду в майбутньому. Поки розмір нагороди не визначений, а хардфорк, в рамках якого власники отримають нагороди, ще навіть не отримав назви і термінів виходу.

Мережа kintsugi повинна виключити всі ризики під час злиття, довівши безпеку, а також виявивши будь-які можливі проблеми. Важливо розуміти, що запуск kintsugi – це ще не ethereum 2.0, але ідея жива, під неї пишуться проекти, а реалізація довірена цілій команді розробників. Як тільки будуть отримані перші докази безпеки злиття, можна буде говорити про запуск наступних фаз переходу на proof-of-stake. На жаль, але все це тримається в таємниці. За словами одного із засновників криптовалюти (джозефа любіна), злиття відбудеться не раніше другого кварталу 2022 року. Він не виключив, що це відбудеться і в 3 кварталі, тому геймерам доведеться чекати дуже довго, адже майнер продовжують нарощувати потужності своїх ферм.