У той час як китай повністю заборонив продаж і майнінг криптовалюта в своїй державі, інші країни вирішили підійти до цього питання зовсім інакше. Сальвадор, наприклад, публічно підтримав біткоіни, скупивши значні обсяги цифрової валюти і навіть зробивши її законним платіжним засобом з вересня.

Цього виявилося недостатньо, і центральноамериканська країна почала направляти федеральні ресурси на видобуток btc. Однак керівництво країни прекрасно розуміє, наскільки суперечливою є ця практика – противники криптовалюта часто вказують на те, скільки енергії “витрачається даремно” під час майнінг. Для ефективної роботи майнінгові установки повинні охолоджуватися, і вони споживають досить багато електроенергії окремо. Це, на думку противників, прискорює зміну клімату і завдає шкоди навколишньому середовищу.

Для вирішення цієї проблеми сальвадор тільки що почав видобуток btc (пару днів тому), використовуючи чисту геотермальну енергію з нульовим рівнем викидів, що виробляється на заводі “volcanode”. Вперше про ці плани було оголошено ще в червні, але тільки зараз вони стали реальністю. Згідно з повідомленням в твіттері президента країни найіба букеле, перші тестові установки для майнінг вже добули 0,00599179 btc за допомогою вулканічної енергії, що становить близько $285 при поточній вартості біткоіни $47 556.

Це, звичайно, не дуже велика сума, але, як зазначає найіба букеле, країна все ще “тестує і впроваджує” майнінговое обладнання для видобутку на “вулканодромі”. З огляду на це, в найближчі тижні і місяці ця цифра, безсумнівно, значно збільшиться, якщо проект не зіткнеться з якими-небудь серйозними перешкодами – політичними або технічними.

Те, що сальвадор повністю прийняв криптовалюта, є великим плюсом для кріптосообщества. Для прихильників монети це є доказом того, що криптовалюта можна і потрібно сприймати всерйоз, незважаючи на триваючі питання регулювання і суперечки навколо неї.