Компанія seagate technology вже давно просуває технологію магнітного запису з підігрівом (hamr), яка має на увазі короткочасний нагрів ділянки магнітної пластини перед записом інформації. Вона навіть налагодила поставки зразків відповідних жорстких дисків партіями в кілька тисяч штук, але широке поширення подібна технологія повинна отримати тільки після переходу на друге покоління.

Джерело зображення: seagate technology

У цьому можна переконатися, як пояснює сайт tom’s hardware, вивчивши стенограму виступу фінансового директора seagate на технологічній конференції citi global. Джанлука романо (gianluca romano) на цьому заході нагадав, що компанія поставляє жорсткі диски об’ємом 20 тбайт, що використовують перше покоління технології hamr, з грудня минулого року. Seagate намагається пропонувати їх в кількостях, достатніх для ознайомлення з новим типом продукції з боку клієнтів. За словами представника компанії, зараз seagate розробляє жорсткі диски з технологією hamr другого покоління, яка дозволить створювати накопичувачі об’ємом 30 тбайт. Саме вироби цього покоління стануть по-справжньому масовими, як зазначив фінансовий директор seagate.

Оскільки терміни появи таких накопичувачів названі не були, залишається орієнтуватися на ранні згадки seagate про основні віхи розвитку технологій магнітного запису в цьому десятилітті. До середини 2025 року компанія планувала представити жорсткі диски об’ємом 50 тбайт, зараз у неї є накопичувачі об’ємом 20 тбайт, тому рубіж в 30 тбайт компанія повинна підкорити десь до кінця 2023 року. До кінця десятиліття seagate поставила завдання збільшити обсяг жорстких дисків до 100 тбайт. Щільність запису інформації для цього доведеться збільшити в п’ять з гаком разів. Передбачається, що розробка відповідних магнітних пластин стане основним стримуючим фактором на шляху до цієї мети. Характерно, що наявні накопичувачі seagate об’ємом 18 тбайт покладаються на більш традиційні технології перпендикулярного і двомірного магнітного запису відповідно.