Підприємливі хакери продовжують розробляти нові методи обману власників криптовалюта. Нещодавно в мережі з’явився ще один спосіб крадіжки цифрових грошей: зловмисники «дарують» великі суми своїм жертвам, які часто все одно втрачають власні активи.

Експерти дослідницької компанії proofpoint виявили, що в мережі стає популярним спосіб шахрайства, при якому за допомогою поштової розсилки користувачам пропонують скористатися послугами нової біржі. Відразу після реєстрації вони виявили, що на їх балансі вже є пристойна сума в біткойнах.

Після авторизації жертви шахрайства бачили баланс в 28,85 btc, але для «виведення коштів» їм пропонувалося зробити переказ 0,0001 btc — нібито верифікації гаманця. Як тільки користувач здійснював цю операцію, він бачив нове повідомлення, в якому вказувалося, що мінімальна сума виведення з кріптобіржі становить 29,029 btc.

Але навіть після поповнення балансу до зазначеної суми вивести btc не вдавалося. Таким чином, зловмисники виманювали, як мінімум 0,1791 біткоіни з кожного довірливого користувача, який вирішив, що біржа дійсно роздає гроші. З урахуванням актуального курсу такі втрати оцінюються в більш ніж $8 тисяч. Експерти закликали власників криптовалюти з обережністю ставитися до подібних розсилок, щоб не стати жертвою шахраїв.