Багато користувачів мережі перебувають в очікуванні можливості оновиться до windows 11. Але через системні вимоги, фанатам microsoft спершу доведеться оновити залізо. Тому що безпроблемно оновитися до windows 11 зможуть лише ті з них, чий комп’ютер підтримує tpm 2.0. І не так вже й багато людей здогадуються, про що йде мова.

Абревіатура tpm розшифровується, як trusted platform module (з англ. Довірений платформний модуль). Даний обчислювальний елемент призначений для захисту призначених для користувача даних від стороннього втручання. Його можна уявити, як апаратний модуль шифрування, місце зберігання криптографічних ключів і т.п.

Як правило, модуль застосовується для шифрування даних на системному диску, збереження паролів і цифрових сертифікатів. Список корисних функцій, якими володіє подібного роду елемент комп’ютера, обмежується підвищенням безпеки.

Факт того, що однією з важливих умов є наявність чіпа tpm 2.0, став «каменем спотикання» для бажаючих оновитися до windows 11. Корпорація microsoft перейнялася про збереження персональних даних, і за допомогою системних вимог разом відсіяла мільйони невідповідних комп’ютерів по всьому світу.

Причина, по якій корпорація пред’являє такі вимоги насправді проста-захист від зломщиків. Мільйони користувачів щорічно стають жертвами зловмисників, втрачаючи важливу інформацію через блокувальників.

Тому не дивно, що в один момент microsoft вирішила кардинально змінити ситуацію, змусивши користувачів слідувати рекомендованим заходам обережності. А для цього необхідно, щоб в комп’ютері використовувалися тільки новітні технології, такі як реалізовані в tpm 2.0