Як повідомляє видання lenta.ru, компанія softbank планує використовувати 5g для підзарядки пристроїв. Щоб зарядити гаджет, досить буде піднести його до базової станції на 10 метрів або ближче. Планується, що в майбутньому дистанція може скласти до 100 метрів.

В японії нову технологію планують запустити до 2025 року, задіявши для цього близько 200 000 стільникових вишок.

На сьогоднішній день безконтактна зарядка більшості пристроїв вимагає більш близької відстані між гаджетом і зарядним пристроєм. Наприклад, стандарт qi має на увазі відстань не далі 4-х сантиметрів. У 2021 році був вперше описаний спосіб передачі енергії через 5g. Енергія від базової станції збирається за допомогою лінзи і направляється в гаджет. При цьому пристрій має бути направлено в бік базової станції. Вже створено прототип зарядного пристрою guru, який дозволяє приймати енергію від стільникових вишок 5g, щоб передати її конкретному пристрою. Цей стаціонарний апарат заряджає телефон, годинник або навушники без підключення до електромережі.

Експерти вже сперечаються про те, як нові технології змінять життя більшості людей. За їх словами, в першу чергу поява зарядних пристроїв для 5g позначиться на розвитку інтернету речей. Наприклад, великі акумулятори для пристроїв розумного будинку і розумного міста будуть не потрібні. А користувачам не доведеться регулярно міняти батарейки або заряджати акумулятори в годиннику, gps-брелоках, дронах і т.д. Кількість гаджетів, які використовують фахівці жкг, охорони та екології, може збільшитися.

Планується, що послугу по бездротовій зарядці пристроїв будуть надавати стільникові оператори. Швидше за все, вона буде платною, але не дуже дорогою. Незважаючи на те, що швидкість зарядки таким способом буде нижче традиційної, нова технологія вирішить проблему невчасно розрядився телефону або сіли бездротових навушників.

Поки питання подальшого розвитку технології зарядки за допомогою вишок 5gупирається в сумісність пристроїв і в кількість базових станцій. Так як хвилі 5g коротші, а зв’язок втрачається при проходженні крізь стіни, в ідеалі вишки і передавачі повинні бути розташовані в кожному кварталі.