Ще на самому початку прийняття рішення ілоном маском про будівництво автопідприємства під берліном, представники екологічних об’єднань висловлювали крайнє невдоволення з цього приводу, відзначаючи потенційну загрозу природі, зокрема, водним ресурсам. Місцева система водопостачання розрахована на невелике споживання, не вище 4 млн кубометрів на рік. Це питання стало каменем спотикання для виробничого процесу, і приводом для судового позову на адресу tesla. Слухання поки відкладені, але стан невизначеності гальмує розвиток підприємства.

До сьогоднішнього дня ілон маск був упевнений у швидкому запуску виробничих потужностей, проте тепер стало ясно, цей процес сповільнився настільки, що тільки на початку 2022 року місцева влада розгляне всі необхідні документи, надані їм компанією. А тепер ще судовий розгляд відкладено не невизначений період. Новорічні свята так само погіршують цю ситуацію, адже уповноважені інстанції вийдуть на роботу лише в середині січня, а значить, багато часу буде втрачено.

У претензії екозахисників зазначено, що місцевої системи водопостачання не вистачить для того, щоб забезпечувати місцеве населення і нове підприємство водними ресурсами в потрібній мірі. Для функціонування заводу tesla знадобиться як мінімум 1.4 млн кубометрів води на рік. При цьому, якщо взяти до уваги звичні для маска темпи розвитку, в недалекому майбутньому показник споживання води зросте вдвічі, а значить, намітиться гострий дефіцит водних ресурсів з негативними наслідками для навколишнього середовища регіону. Таким чином, в позові міститься протест проти створення підприємства тесла на обраній маском території. Цей позов підкріплений розрахунками експертів.

Варто відзначити, що екозахисники в німеччині є головною перешкодою на шляху розвитку автовиробництва. Спочатку громадськість висловила протест проти вирубки лісу для створення виробничих корпусів, потім судові позови були звернені проти компаній, чия діяльність так чи інакше могла вплинути на вимирання жаб і змій. Цього разу піднято питання водопостачання. Чию сторону прийме суд-поки невідомо, і нам залишається лише із захопленням стежити за цією ситуацією.