Згідно з черговим звітом фірми adduplex за минулий вересень, вже 1,3% комп’ютерів з доступом в магазин додатків microsoft store працюють на операційній системі windows 11 за кілька днів до початку її поширення. Це учасники програми попереднього тестування. Дані зібрані на основі приблизно 5000 додатків з магазину microsoft.

90% комп’ютерів на windows 10 і windows 11 працюють з версіями нинішнього і минулого року. Найбільш актуальна на даний момент система windows 10 21h1 зараз встановлена на 38% комп’ютерів. Імовірно, це значення виросте приблизно до 85%, після чого на зміну прийдуть більш сучасні варіанти. Швидкі темпи поширення пов’язані з агресивною моделлю оновлення windows 10, при якому відстрочувати установку можна лише обмежений час.

У найближчі місяці частка windows 11 за статистикою повинна збільшитися. Оновлення безкоштовне, але системні вимоги вище в порівнянні з windows 10 і мільйони комп’ютерів не отримають windows 11. Підтримка windows 10 триватиме до кінця 2025 року.

У недавньому опитуванні було показано, що 62% власників комп’ютерів не знали про реліз windows 11 на наступному тижні. 41% опитаних збираються оновлюватися, 45% не впевнені, 14% не мають таких планів.