Telegram погодився розкривати деякі відомості про користувачів за наявності чинного судового рішення. Оновлені правила конфіденційності месенджера доповнилися інформацією про можливості надання деяких персональних даних владним структурам.

Зокрема, відзначається, що при наявності судового наказу, який буде підтвердженням для підозри користувача в причетності до незаконної терористичної діяльності, Telegram надасть силовим відомствам IP-адресу і номер телефону. Також представництво компанії уточнює, що месенджер ніколи не розкривав персональні дані. Telegram має намір відображати інформацію про таких запитах, державах, від особи держорганів яких вони виходили, у періодичних звітах у відкритому доступі. При цьому соцресурс стверджує, що видача особистого листування і зашифрованих бесід досі технічно неможлива.

Російські силові структури, ймовірно, мають можливість отримати номери телефонів підозрюваних у тероризмі без участі Telegram. Наприклад, вимога силовиків про розкриття особистих відомостей, що пізніше призвело до блокування ресурсу на території РФ, вже мало в змісті телефонні номери для ідентифікації особи. При цьому спецслужба запитувала безпосередньо історію листувань і IP-адреси.

Трохи пізніше Павло Дуров на своєму особистому каналі Telegram опублікував свій коментар з приводу оновлення політики конфіденційності. Згідно з його словами, що вступили в силу правила не поширюються на території Росії, де блокування Telegram досі офіційно не знята. Дуров не вважає її законною, тому запити з боку російських відомств адміністрація ресурсу не буде розглядати.

Джерело: http://ipguard.org.ua/