реклама

Колишній президент сша трамп подав до суду на twitter, вимагаючи повернути доступ до його аккаунту.

Twitter назавжди заборонив трампу користуватися своєю платформою 9 січня “через ризик подальшого підбурювання до насильства” після того, як він написав у твіттері про напади на капітолій сша. Компанія заявила, що ці твіти суперечать її політиці прославлення насильства.

Як нам відомо, не тільки twitter забанив аккаунт колишнього президента, а також 4 червня facebook відсторонив трампа від своєї платформи на два роки; компанія планує переглянути ситуацію в 2023 році. Однак, навіть якщо трампу дозволять повернутися в соціальну мережу, додаткові порушення його політики можуть привести до подальших дій.

Трамп оголосив 7 липня, що планує подати позови проти twitter і facebook з вимогою відновити доступ до сервісів. Тепер він виконав цю вимогу, подавши до суду на twitter у південному окрузі флориди в ніч на 1 жовтня.

The verge опублікувала копію судового позову, в якому стверджується, що рішення twitter заборонити трампу користуватися її сайтом, порушує його права на першу поправку, а також новий закон флориди, що забороняє компаніям соціальних мереж виганяти політиків зі своїх платформ.

“з примусу членів конгресу сполучених штатів, що діють відповідно до неконституційного імунітету, наданого дозвільним федеральним законом, і діють безпосередньо з федеральними посадовими особами”, – стверджується в позові,”відповідач піддає цензурі позивача, колишнього президента сполучених штатів”. У позові також скаржилися про вплив twitter на публічний дискурс, стверджувалося, що він не забезпечує послідовне дотримання своєї політики, і говорилося, що компанія “поширила своє колишнє обмеження на незліченну кількість користувачів, які публікують коментарі про позивача”.