Давно відомо, що компанія tesla збирає дані з усіх експлуатованих електромобілів марки для навчання систем активної допомоги водієві, регулярно вдосконалюючи тим самим алгоритми їх роботи. Як з’ясовується, при роботі над пасивною безпекою цих транспортних засобів статистика реальних аварій теж враховується.

Джерело зображення: youtube, tesla

У новому відеоролику, опублікованому tesla, фахівці з безпеки транспортних засобів розповідають про те, як комп’ютерне моделювання і збір статистики про реально мали місце інцидентах допомагають краще захистити пасажирів і водія електромобілів даної марки. Стандартні краш-тести, за словами представників компанії, представляють лише кілька крупинок піску на величезному пляжі, що символізує різноманіття умов реальних дорожньо-транспортних пригод.

Зараз по дорогах планети колесять більше мільйона електромобілів tesla. Деякі з них неминуче потрапляють в аварії. Компанія має можливість зчитувати дані з бортових комп’ютерів пошкоджених машин, щоб потім аналізувати поведінку штатних систем безпеки. Кут повороту керма, швидкість перед зіткненням, розташування людей в салоні щодо епіцентру удару-всі ці дані унікальні для кожного зіткнення, і tesla намагається враховувати різні фактори при налаштуванні алгоритмів роботи подушок безпеки і системи попереднього натягу ременів, що утримують людей в кріслах. У певних ситуаціях спрацьовування подушок здатне заподіяти більше шкоди, ніж користі, тому до цієї частини настройки tesla теж підходить відповідально. Вже через десять мілісекунд після зіткнення електроніка готова задіяти подушки безпеки оптимальним чином.

Як приклад відеоролик демонструє краш-тест з боковим ударом повнорозмірного пікапа в передню частину кузова кросовера tesla model y. Стандартні методики подібну ситуацію рідко враховують, але після численних експериментів з математичними моделями tesla зважилася відтворити зіткнення в дійсності, і результати краш-тесту повністю виправдали очікування фахівців компанії. Подібний підхід дозволить компанії створювати одні з найбезпечніших автомобілів у світі.