Міністерство цифрового розвитку, зв’язку і масових комунікацій російської федерації (мінцифри) повідомляє про те, що частоти для розвитку мобільних мереж п’ятого покоління (5g) в країні будуть розширені. Відповідне рішення вже прийняла державна комісія з радіочастот (дкрч).

Джерело зображення: pixabay.com / mohamed_hassan

В даний час підвідомчий мінцифри нді радіо продовжує експеримент з використання макетів обладнання 5g. Дана робота націлена на визначення умов сумісності між різними користувачами діапазону 6 ггц для впровадження мереж 5g в росії.

Повідомляється, що на додаток до раніше виділених частот 6,7–6,8 ггц за рішенням дкрч інститут отримав смугу 6,4–6,7 ггц. Таким чином, тепер загальний діапазон частот під 5g розширений в чотири рази-до 400 мгц.

Для впровадження технологій 5g у великих російських містах раніше в якості перспективного був визначений діапазон 4,8–4,99 ггц. Тепер для тестування додаються окремі смуги діапазону 4,4-4,8 ггц.

Джерело зображення: pixabay.com / artisticoperations

«щоб визначити можливість спільного використання розширеного діапазону, компанія “нові цифрові рішення” проведе відповідні дослідження. Зараз діапазон (або сусідні смуги) використовує фсо росії, росавіація, міноборони і роскосмос», — йдеться в повідомленні мінцифри.

Варто відзначити, що в плані побудови інфраструктури 5g для операторів оптимальним є діапазон 3,4–3,8 ггц, проте він зайнятий засобами зв’язку силових структур.

Гкрч також прийняла рішення спростити процедуру застосування земних станцій супутникового зв’язку технології vsat. Це дозволить розширити зону покриття у важкодоступних районах.