Заява telegram про те, що вже кілька років користувачі месенджера можуть безслідно видаляти повідомлення для всіх учасників бесіди, виявилася невідповідною дійсності. Насправді сліди залишаються, в тому числі і з чатів, для яких налаштоване автовидалення повідомлень. І що гірше, розробники месенджера зовсім не поспішають виправляти цю ваду.

Як з’ясував один з користувачів, в додатку telegram на android повідомлення-картинки насправді віддалялися тільки у вікні чату, але залишалися у вигляді зображень у відкритому кеші на пристрої, доступному в пам’яті смартфона або планшета за адресою: /storage/emulated/0/telegram/telegram image.

Протестувавши виявлений баг на різних гаджетах під управлінням android версій з 7 по 10, користувач сповістив про це компанію в березні 2021 року. У відповідь він отримав обіцянку випустити незабаром оновлення з усуненим багом. Однак цього не сталося — в черговому оновлення месенджера вразливість не була усунена. Користувач продовжував протягом декількох місяців нагадувати компанії про наявний баг, але отримував лише відписки і обіцянки внести виправлення.

Тоді користувач пригрозив telegram розповісти про уразливість змі, після чого в компанії знову пообіцяли незабаром випустити оновлення. Через півтора місяці після цього месенджер оновили до нової версії, і знову без виправлення уразливості.

Час минав. У липні користувач створив приватний груповий чат і запросив для тестування бага представника telegram. Після місяця тестування представник компанії визнав наявність проблеми. На початку вересня користувачеві надали посилання на beta-версію telegram, в якій, як виявилося, проблема автовидалення так і не була усунена. Коли її все ж вдалося усунути, користувачеві прислали договір, згідно з яким йому належала винагорода за виявлення бага.

Серед пунктів цього договору була вимога про нерозголошення подробиць про співпрацю без письмової згоди компанії, включаючи технічну інформацію і навіть розмір комісій. У підсумку користувач відмовився підписувати договір в такому вигляді, а компанія практично припинила з ним спілкування — тобто він залишився без винагороди. Натомість громадськість дізналася про підхід команди месенджера до вирішення важливих проблем.