Вантажний космічний корабель spacex dragon повернувся на землю, провівши місяць на мкс. Він повернув на планету матеріали наукових експериментів. Посадка пройшла успішно 30 вересня о 22:59 за часом східного узбережжя (1 жовтня о 5:59 мск).

Джерело: space.com

Капсула, в якій знаходилося 2900 кг матеріалів наукових експериментів та іншого обладнання, відстикувалася від мкс напередодні о 16:12 мск, коли станція перебувала над тихим океаном. Управління кораблем виробляли наземні фахівці в штаб-квартирі spacex в м. Хоторн (шт. Каліфорнія), моніторинг здійснював астронавт nasa шейн кімбро (shane kimbrough). Капсула відокремилася від модуля harmony на мкс, після чого були запущені двигуни.

” я хочу подякувати командам spacex і nasa за те, що вони доставили нам цей апарат у відмінній формі з науковими матеріалами і сюрпризами для мкс. 23 місія spacex забезпечила нас роботою на весь минулий місяць. Ми з нетерпінням чекаємо результатів щодо вантажу, з яким ми працювали. Бажаємо благополучного повернення на землю”, – сказав пан кімбро в ході прямої трансляції nasa.

Відійшовши на безпечну відстань від станції, корабель зробив серію імпульсів, які направили його в бік землі. У підсумку, підтвердили в твіттері spacex, dragon відповідно до плану здійснив посадку о 22:59 за місцевим часом (1 жовтня о 5: 55 мск) біля узбережжя флориди. Dragon буде доставлений в космічний центр кеннеді, розташований недалеко від місця посадки. Як уточнили представники nasa невелика відстань в даному випадку особливо важливо, оскільки в капсулі містяться результати експериментів, пов’язаних з мікрогравітацією. Це означає, що тривалий вплив сильної земної гравітації може вплинути на стан даних матеріалів.

Splashdown of dragon confirmed, completing spacex’s 23rd cargo resupply mission to the @space_station!

— spacex (@spacex) october 1, 2021

Багато з експериментів відносяться до біомедичного напрямку, в тому числі вони стосуються дегенеративних захворювань, таких як хвороби альцгеймера і паркінсона, а також діабет другого типу. У деяких досліджувалися м’язова атрофія і експресія генів в умовах космосу. Дослідники проведуть перший швидкий забір біологічних зразків відразу після прибуття, далі вони будуть оперативно доставлені в лабораторії, перш ніж земна гравітація вплине на результати експериментів. Далі буде проведений більш докладний аналіз.

Вантажний корабель dragon в рамках 23 місії spacex був запущений 29 серпня з майданчика 39a космічного центру кеннеді. Наступна вантажна місія spacex dragon намічена на початок грудня.