Складно уявити зараз месенджер краще, ніж telegram. Простий і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, висока швидкість роботи, купа різних поднастроек, зроблених для нашого з вами зручності, секретні чати — все це робить його незамінним інструментом в руках кожного користувача. Що ще круто, це регулярні оновлення. Команда дурова працює над своїм продуктом дуже якісно і постійно додає нові фічі. Здається вже: ну куди краще. А ось, сюди. Зараз в telegram з’явилися календар для швидкої навігації по медіа з історії листування, заявки на вступ в групи і канали за запрошеннями посиланнями і багато іншого.

Телеграм підготував для нас велике оновлення. Є на що подивитися.

Кожен раз нахвалюю телеграм і весь час сумую тому, що про нього мало хто знає. Особливо це стосується користувачів старшого покоління. Whatsapp замінив їм буквально всі соціальні мережі. Чесно кажучи, об’єктивних причин не любити телеграм я не бачу жодної і думаю, що всі використовують вотсапп просто за звичкою.

Над чужим горем сміятися не добре, тому не будемо жартувати над тим, як недавно злетів facebook, whatsapp і instagram. Скажемо тільки одне: добре, що так вийшло, а то багато хто так до кінця життя б не вилазили з instagram. Що ж, ласкаво просимо.

Швидка прокрутка в розділі медіа

Навігація в телеграм вище всяких похвал. В принципі, у мене ніколи не було проблем, щоб знайти щось тут. Треба порискати в картинках? є зручна стрічка з відображенням місяця і року. Знайти будь-які файли – тут навіть розмір документа вказується. А можливість знайти голосові-взагалі казка.

Пошук медіафайлів в телеграм став ще простіше.

Тепер стало ще краще. Відтепер ви можете переглянути всі фотографії, відеозаписи та файли, які були в нього відправлені прямо з будь-якого чату. Плюс, змінився блок з відображенням дати. Зараз це не просто табличка зверху, а цілий навігаційний блок, за допомогою якого можна здійснювати пошук по будь-яких файлів. Потягнувши блок з датою, можна швидко переміщатися по розділу, а при зведенні двох пальців — змінити кількість об’єктів, яке буде відображатися в кожному ряду.

Календар медіа в телеграм

Найбільше мені сподобалася фішка з календарем. Раніше я майже ніде не стикався з подібною ідеєю. Виняток становить хіба що instagram зі спогадами. Зараз всі загальні медіафайли можна відкрити і у вигляді календаря. Для цього достатньо натиснути на три точки в правому верхньому куті на вкладці медіа-або просто тапнуть на блок з датою.

Календар-крута альтернатива спогадам в instagram.

В меню також можна окремо вказувати матеріали, які з’являться у вкладці медіа – тільки фотографії, тільки відеозаписи або і те і інше. Багато хто з моїх знайомих обмінюються фотографіями тільки в телеграмі. Мовляв якість вище, зручніше, швидше. Я таку політику не підтримую і завжди намагаюся пересилати все через airdrop.

Але тепер з’явився хороший привід зберігати все в возі. Погодьтеся, приємно понастальгувати про минуле. Телеграм тут-попереду планети всієї.

Заявки на вступ в групи і канали

Ще одна крута фіча — запрошення посилання. З новим оновленням телеграм ви зможете самостійно створювати запрошення посилання. Тепер для груп і каналів можна зробити спеціальні запрошення посилання, вступ за якими можливо тільки після схвалення заявки адміністратором чату.

Як тільки ви перейдете за посиланням, зможете відправити заявку на вступ. Фішка вже дуже нагадує мені вконтакте, де заявки використовуються вже багато років. Схвалення адміністратором так само не повинно зайняти багато часу-в кожному чаті з’явиться окрема панель.

Посилання на запрошення – буде зручно в комерційних цілях.

Зрозуміло, що у кожного посилання є різні підналаштування, де можна буде задати ліміт за часом і кількістю учасників. Було б круто додати сюди ще й вік, але телеграм все-таки месенджер, а не соціальна мережа.

Адміни зможуть створювати відразу кілька посилань, де зможуть вказати певні характеристики. Одна посилання для 10 осіб на 30 хвилин, інша для 5 персон на одну годину. Здається, що фічу оцінять ті, хто надає платні послуги і збирає всіх в телеграм чаті. Можна, наприклад, оголосити про глобальний розпродаж і відправити посилання в сторіс instagram.

Підпис під фото в телеграм

Чого мені не вистачало — грамотного підпису до картинок. Скільки разів вже попадаюся на цьому. Невже не можна було просто зробити все, як вк. Завантажуєш фото-воно висвічується відразу в чаті і не спливає окремим величезним вікном. Команда дурова, по-моєму, заново винаходить велосипед.

Підпис під фото в месенджерах — стара проблема. Добре, що телеграм намагається вирішити її.

Якщо почати набирати повідомлення, а потім прикріпити вкладення-наприклад, фотографію або відеозапис — набраний раніше текст автоматично підставиться в поле підпису. Це працює і з хмарними чернетками повідомлень-так що ви можете набрати текст на комп’ютері, а потім завантажити фотографію з телефону і швидко відправити її з потрібною підписом.

Як поділитися геопозицією на айфоне

Складно назвати павла дурова генієм. З одного боку, всі нововведення його творіння здаються до болю банальними. З іншого, до нього чомусь до цього ніхто не додумався. Завдяки новій фіче телеграм ви можете транслювати або відправляти свою точну геопозицію іншим користувачам.

Геолокація в телеграм допоможе бути в курсі всіх подій.

При розвороті даного меню відкриється карта, де можна подивитися маршрут до кінцевої точки. Існує три варіанти: пішки, на автомобілі і на громадському транспорті. Щоб побудувати маршрут або викликати таксі, натисніть на час, і геопозиція відкриється в іншому додатку.

Фіча особливо буде зручна не для тих, хто відправляється з точки а в точку б, а для тих, хто чекає гостей. Відтепер вам не доведеться в поспіху переодягатися з халата в повсякденний одяг. Просто попросіть гостей відправити свою геопозицію, щоб заздалегідь бути в курсі.

Чи можна повернути айфон в магазин. Все, що потрібно знати.

З інших цікавих нововведень важливо сказати про оновлений розділ налаштувань. У новій версії іконки стилізовані під ios 15, в розділі пристрої можна переглянути будь-який з гаджетів, щоб побачити додаткові дані або віддалено завершити сеанс.

Так само були перероблені теми оформлення з попередніх оновлень. Тепер їх можна встановити не на конкретний чат, а на весь додаток в цілому.