Група представляють обидві основні партії американських парламентаріїв на чолі з сенаторами емі клобучар (amy klobuchar) і чаком грасслі (chuck grassley) планує внести законопроект, який заборонить техногігантам на кшталт amazon і alphabet віддавати перевагу своїм продуктам і послугам на власних платформах.

Джерело: reuters.com

Нагадаємо, не так давно стало відомо, що amazon використовувала статистику сторонніх продавців на своїй платформі для виробництва дешевих копій їх товарів, а після цього маніпулювала результатами пошуку для просування власної продукції. Ця практика на індійській версії магазину була підтверджена внутрішніми документами компанії. Новий законопроект є вже не першою ініціативою в теперішньому складі американського парламенту, спрямованої на обмеження діяльності техногігантів, включаючи amazon, alphabet, facebook і apple. Поки жодна з ініціатив не стала законом за винятком норми, що розширює повноваження антимонопольних відомств.

Новий законопроект, уточнили в офісі сенатора клобучар, буде внесений на початку наступного тижня-для вступу в силу він повинен бути прийнятий обома палатами конгресу. Документ забороняє власникам великих платформ нав’язувати працюючим на цих платформах компаніям власні товари і послуги, крім того, він забороняє песимізувати продукцію сторонніх гравців в пошуку для просування товарів і послуг власника платформи. “оскільки домінуючі цифрові платформи-найбільші компанії, які коли-небудь бачив світ, – все частіше віддають перевагу власним товарам і послугам, ми повинні розробити політику, яка збереже підприємцям і малим підприємствам можливість процвітати на цифрових маркетплейсах», — йдеться в заяві сенатора клобучар.

Сенатор клобучар очолює антимонопольну комісію в сенатському судовому комітеті, а сенатор грасслі є в комітеті найбільш впливовим членом республіканців. Співавторами документа виступили ще 9 законодавців, що представляють обидві партії.