Лише недавно повідомлялося про те, що деякі виробники відеокарт були помічені за використанням неякісних термопрокладок для чіпів пам’яті і vrm. Однак історія на цьому не закінчилася. За недбалою складанням графічних прискорювачів була помічена сама nvidia, а точніше компанія, що займається для неї складанням еталонних відеокарт ampere серії founders edition.

Джерело зображення: reddit

Один із співробітників заводу, де збираються відеокарти, залишив всередині geforce rtx 3090 fe гумовий напальчник. Вони використовуються для того, щоб на компонентах графічного прискорювача не залишалися відбитки пальців при складанні. Зайвий предмет, можливо, так і не був би помічений власником графічного прискорювача, якби він не виявився розташований між двома чіпами відеопам’яті і кулером geforce rtx 3090 fe, викликаючи тим самим підвищення температури пам’яті аж до 110 градусів за цельсієм.

Несподівана знахідка була виявлена в той момент, коли користувач під ніком antonyjeweet з порталу reddit все ж зважився розібрати відеокарту, щоб замінити заводські термопрокладки відеокарти на нові, підозрюючи саме їх в якості джерела високих температур при роботі графічного прискорювача. Після того, як він прибрав гумовий напальчник і замінив термопрокладки, температура чіпів пам’яті відеокарти знизилася в інтенсивних навантаженнях до 86 градусів за цельсієм.

Як пише портал videocardz, власники geforce rtx 3090 founders edition досить часто вдаються до заміни заводських термпопрокладок на більш якісні через високі температури роботи чіпів пам’яті. Ці значення знаходяться в межах заявлених виробником специфікацій. Однак залишкове тепло, погано передається через не дуже ефективні і низькоякісні термопрокладки на систему охолодження, створює додатковий нагрів графічного процесора, оскільки чіпи пам’яті у відеокарт geforce rtx 30-й розташовані дуже близько до gpu.