Інтернет-шахрайство – це використання інформаційних послуг з метою виманювання у людей грошових коштів. Найпоширеніший вид – крадіжка особистих даних (фото, паролів, листування) і подальший шантаж жертви. Цього схильні всі категорії користувачів незалежно від віку чи статусу популярності в мережі.

Щоб не попастися на цю та інші прийоми, краще ознайомитися з прийомами шахраїв заздалегідь.

Шахрайство у сфері продажів

Злочинець висловлює бажання придбати товар або послугу в інтернеті, а після оформлення покупки розплачується краденій або підробленою карткою. Шахрайство розкривається, коли господар карти блокує її, в результаті чого продавець не одержує свій переклад. Якщо пропажа карти не була виявлена вчасно, власник ризикує втратити всі свої заощадження. При цьому шахраєві зовсім не обов’язково красти карту фізично: досить знати її номер, ім’я власника та код, що знаходиться на звороті.

Підроблені грошові перекази

Перший варіант цього шахрайства також досить часто зустрічається в сфері інтернет-бізнесу. Продавцю послуги приходить фейковое смс про зарахування грошей на рахунок, а шахрай ховається з отриманим товаром. Розпізнати аферу можна, якщо звернути увагу на номер, з якого було надіслано повідомлення. Однак немає 100%-ної гарантії, що це допоможе: махінації з смс-сервісами дають можливість легко підробити номер.

Другий варіант: людині приходить смс про зарахування коштів, а після надходить дзвінок від шахрая, який говорить, що за прикрої випадковості перевів суму не на той номер. Сума може бути невелика – до 1000 рублів, але втратити її (якщо ви по доброті душевній погодьтеся зробити зворотній переклад) все одно прикро.

Шахрайство з продажем авто

Аферист виставляє оголошення про продаж автомобіля, принаджуючи потенційних жертв низькою ціною, рідкісної моделі авто і т. п. Фотографії і опис беруться з просторів інтернету, і зазвичай ніщо в оголошенні не вказує на розлучення. Отримавши дзвінок від зацікавленого покупця, шахрай каже, що авто знаходиться за кордоном в очікуванні переправлення, і просить перевести йому деяку суму на транспортні витрати. Він може навіть надіслати підроблену квитанцію від компанії-перевізника.

Є ще один варіант: як би бажаючи переконатися у вашій зацікавленості, аферист вимагає перевести йому заставу за можливість тестування машини. У будь-якому випадку, шахрайство легко розпізнати: жоден нормальний продавець не стане брати з вас гроші до укладення офіційної угоди. Спроби пробити авто по базі даних в цьому випадку не допоможуть – виставлений на продаж автомобіль може бути реальним, а ім’я його власника може збігатися з ім’ям шахрая.

Шахрайство з нерухомістю

В даному випадку жертвою може виявитися той, хто виставив оголошення про продаж квартири або пошуку тимчасових мешканців. Зацікавлений «покупець» (або «наймач») в підтвердження своїх серйозних намірів відправляє продавцеві заставу, тільки його сума «випадковим чином» виявляється більшою, ніж було потрібно. Як тільки продавець повертає надлишки, шахрай перестає виходити на зв’язок.

Шахрайство на аукціонах

На інтернет-аукціоні аферист виставляє товар за ціною нижче ринкової. Він приймає оплату у переможця, але товар не висилає. Якщо товар все ж був висланий, це може виявитися зовсім не та річ, яка була розіграна. Новий варіант махінації передбачає відправку товару на свідомо неправильну адресу. Коли переможець аукціону починає пред’являти претензії у зв’язку з тим, що він не отримав товар, шахрай пред’являє йому незаперечні докази того, що товар був доставлений у потрібне поштове відділення, але за ним ніхто не прийшов.

Розлучення у сфері фріланса

Студенти і молоді мами не проти підзаробити, перебуваючи вдома. До свого нещастя при пошуку роботи вони можуть натрапити на пропозиції отримати за невелику плату навчальний курс або зареєструватися на сайті віддаленої роботи. Гроші переводяться, а через деякий час жертви розуміють, що їх кинули: у навчальному курсі немає ніякої корисної інформації, а обіцяний заробіток будується на обманном залучення рефералів.

Гра на людяності

Не всі оголошення про збір благодійних коштів є справжніми. Часто шахраї представляються співробітниками притулку, хоспісу або іншої організації і просять перевести їм «скільки не шкода». Сюди ж відносяться і оголошення про збір коштів на лікування. Розкрити схему легко: достатньо пробити зазначені в оголошенні реквізити чи особисто зв’язатися з організацією. У більшості випадків реальні представники будуть сильно здивовані вашим дзвінком.

Шахрайство у сфері інтернет-знайомств

Часто його жертвами стають ті, хто шукає свою другу половинку на спеціалізованих сайтах. Зав’язане знайомство може здаватися цікавим і багатообіцяючим, але коли шахрай (або шахрайка) переконається, що користується довірою, він попросить вислати трохи грошей у зв’язку зі складними життєвими обставинами. Звичайно, раптові труднощі трапляються у кожного, але вірити людині, якої ви не зустрічали реально – верх наївності.

Як і технології, шахрайство не стоїть на місці: нові схеми розкриваються майже кожен місяць. Так що при вчиненні будь-якого грошового переказу надмірна підозрілість не зашкодить.

Джерело: http://htc-android.com.ua/