Asml поліпшила свої прогнози на довгострокову перспективу після різкого підвищення попиту на напівпровідники, у виробництві яких використовується її обладнання. Голландський виробник літографічних сканерів та іншого обладнання для виробництва чіпів очікує, що до 2025 року її дохід досягне 24-30 млрд євро на рік, а валовий прибуток зросте на 54-56 %. Це набагато більше, ніж прогнозовані раніше 14-24 млрд євро.

Cnbc

Asml зазначає, що бачить значні можливості для зростання після 2025 року. Передбачається, що в період з 2020 по 2030 рік виручка буде рости приблизно на 11% щороку. Додамо, що після публікації свіжих прогнозів акції asml зросли на 1,7%, а всього з початку поточного року вони подорожчали на 70 %.

Нагадаємо, попит на чіпи різко виріс в минулому році на тлі пандемії, коли люди і компанії почали купувати більше електроніки. Це викликало серйозний дефіцит напівпровідників. Особливо сильно постраждала автомобільна промисловість, яка з початком пандемії знизила закупівлі чіпів через падіння попиту на авто, а коли той відновився, не змогла швидко збільшити замовлення на чіпи, так як виробничі потужності виявилися зайняті іншими продуктами. Asml впевнена, що глобальні тенденції на it-ринку будуть і далі підживлювати зростання ринку напівпровідників. Компанія додала, що розвиток ринку напівпровідників і створення більш тонких техпроцесів стимулюють попит на її продукти і послуги.

Asml-єдина компанія в світі, здатна створювати складні машини, необхідні виробникам мікросхем для випуску найдосконаліших чіпів. Серед клієнтів компанії-контрактні виробники samsung і tsmc, які виробляють чіпи для nvidia, apple, amd і багатьох інших компаній. Галузеві експерти підкреслюють виняткову важливість asml і називають її одним з найбільших активів напівпровідникової промисловості.