Компанія xiaomi представила прототип смарт-окулярів, здатний служити самостійним продуктом і не потребує підключення до смартфону. Окуляри оснащені мініатюрним microled-дисплеєм, підтримують дзвінки, здатні переводити мову в режимі реального часу, забезпечувати навігацію та інші функції.

Androidauthority.com

За задумом xiaomi такі смарт-окуляри цілком зможуть замінити смартфони в недалекому майбутньому. Модель, що отримала просту назву xiaomi smart glasses, виглядає як пара звичайних окулярів без діоптрій. Проте новинка підтримує технологію “оптичного microled-хвилеводу”. За даними xiaomi, модель може використовуватися не тільки для дзвінків і навігації, але і дозволить переглядати і відправляти повідомлення, робити фотографії та багато іншого.

0,13-дюймовий дисплей прихований в оправі xiaomi smart glasses і має пікселі розміром всього 4 мікрометра. Microled-пікселі мають індивідуальне підсвічування і забезпечують неперевершену яскравість і насичений чорний колір. Розмір чіпа, що відповідає за роботу дисплея – 2,4 x 2,02 мм.в основі моделі — чотирьохядерний arm-процесор і операційна система android.

У xiaomi заявляють, що вибрали в якості рішення монохромний дисплей з піковою яскравістю в 2 мільйони кд/м2. Завдяки особливій системі, людське око буде бачити екран набагато більшого розміру, при цьому не потрібна складна система лінз, дзеркал або їх комбінації, як в інших продуктах — пояснює xiaomi в блозі.

Всього xiaomi smart glasses використовують 497 компонентів, включаючи мініатюрні сенсори, а система взаємодії з окулярами організована таким чином, щоб відображати тільки ключову інформацію, не заважаючи повсякденним справам. Головним засобом взаємодії з окулярами повинен стати голосовий помічник xiaoai.

Для зйомки в окуляри інтегрована 5-мегапіксельна камера. Поруч з нею розміщений індикатор, що попереджає оточуючих про зйомку. Також є вбудований мікрофон, а пропрієтарний алгоритм здатний здійснювати переклад мови в режимі реального часу і транскрибацію аудіо в текст.

Оскільки це тільки концепт, поки немає ніякої інформації про підготовку комерційного пристроїв і тим більше про надходження його в продаж. Цілком ймовірно, що xiaomi не випустить модель в недалекому майбутньому, але пізніше використовує технологію в нових розробках.