Якщо програми стали довше завантажуватися, а комп’ютер гальмує при виконанні кожної наступної операції, потрібно виконати очищення системного диска с від «сміття». Невикористовувані програмні продукти, залишки некоректно віддаленого софта і файлів, помилки збереження через фрагментації диска-основні причини некомфортної роботи з пк. Розберемося, як виконати очищення системного диска с від непотрібних файлів і програм?

Стандартні функції windows

В ході роботи з комп’ютером користувач інсталює і оновлює пз. Якісь програми використовується щодня, інші кілька разів на місяць, а про третіх забувають вже через 1-2 тижні. Саме від останніх програмних продуктів варто позбутися в першу чергу, використовуючи будь-які доступні способи. А саме:

Ручний

В першу чергу очищають «кошик», «завантаження» і папку «temp». Це три великі сховища тимчасових і непотрібних файлів. Дістатися до папки “temp” можна за допомогою пошукового рядка, натисканням win+r . Далі діють так:

важливо! в папці втечуть не всі файли, а тільки ті, які не задіяні в ході роботи програм. Повне очищення можна виконати перед вимиканням пк, після закриття всіх програм.

Папка “temp” розміщена на системному с, її можна знайти і вручну. Рекомендують звільнити і папки користувачів, сховища ос. Всі вони розміщені на головному диску. Але при ручному видаленні об’єктів потрібно бути гранично акуратним, інакше велика ймовірність стерти системний файл, без якого ос не завантажиться.

важливо! не варто прибирати об’єкти з незнайомим розширенням в папці windows.old – тут зберігаються файли для відновлення системи.

За допомогою очищення диска

Безпечний і простий спосіб почистити системний с — скористатися вкладкою «властивості». Якщо ручний спосіб чищення небезпечний можливістю стерти важливий для ос об’єкт, то використання вбудованих функцій абсолютно безпечно. Проробляють наступне:

 • знайти папку ” мій комп’ютер » і відкрити;
 • клацнути правою мишею на диску c ;
 • з вертикального меню вибрати пункт ” властивості »;
 • « очистити диск “, а в новому віконці відзначити галочкою всі пункти меню;
 • натиснути « ок » підтвердити видалення.

У вікні» очищення диска ” можна знищити і накопичився мотлох в системних файлах. Для цього потрібно вибрати кнопку»очистити системні файли”. Процедура безпечна, але може зайняти від 1 до 15 хвилин. Це нормально.

Вона здійснюється за допомогою командного рядка, виклик якої виконують через пошуковий рядок на панелі пуск. Тут потрібно вписати символи cmd англійською мовою. Далі виконують наступне:

 • у «чорному» вікні вписують терміну: “%systemroot%system32cmd.exe / c cleanmgr / sageset: 65535&cleanmgr / sagerun:65535 »;
 • натискають enter;
 • очікують завершення процесу.

Ця команда відкриє віконце з великим списком фалів. Значить, процес почався. Не потрібно закривати командний рядок до повного завершення процедури.

Сторонні ресурси для очищення системного та інших дисків

У мережі можна знайти платні і умовно безкоштовні програмні продукти для оптимізації вільного місця. Якщо обслуговується домашній пк, відмінно підійде і другий тип утиліт-менший функціонал, але безкоштовне скачування. До числа надійних і простих в застосуванні відносять:

 • ccleaner і advanced;
 • pc booster і ashampoo winoptimizer free;
 • slimcleaner free і comodo system utilities;
 • auslogics boost speed і glary utilities;
 • kaspersky cleaner і clean master for pc.

Часто використовують ccleaner. Її безкоштовного функціоналу цілком достатньо для регулярного обслуговування пк. Не так давно з’явилася нова і досить цікава програма clean master for pc. Незважаючи на англомовний інтерфейс, вона дуже проста і зрозуміла у використанні. Відмінна альтернатива ccleaner і більше підходить для новачків. Безкоштовний пакет можна завантажити з сайту розробника. Інсталяція утиліти стандартна. Після установки діємо так:

 1. чекаємо, поки утиліта в автоматичному режимі просканує диски;
 2. у новому віконці натискають ” clean now »;
 3. чекаємо отримання звіту;
 4. закривають програму.

При регулярному обслуговуванні дисків пк можна сміливо використовувати сторонні ресурси. Але якщо чистка проводиться 1-3 рази на рік, краще «нерідними» для ос windows 10 засобами не користуватися. Краще спочатку дати можливість системі проаналізувати і виправити помилки реєстру, системних файлів, а вже потім використовувати потужні сторонні сервіси.