За статистикою, практичний кожен користувач хоча б раз в житті був схильний до вірусних атак або, що ще гірше, був зламаний. І в більшості випадків жертвами шахраїв стають наївні користувачі, які не приділяють належної уваги захисту і безпеки своїх комп’ютерів. Тому, ні за яких обставин не варто забувати про захист.

Звичайно ж, багато користувачів намагаються використовувати антивірусні програми, і це правильно, проте одного встановленого антивірусного пз на комп’ютері буває не завжди достатньо для повноцінного захисту. Крім використання антивіруса, також рекомендується дотримуватися кількох простих і корисних правил, за допомогою яких можна значно підвищити рівень безпеки вашого пк. Саме про ці правила ми і поговоримо з вами сьогодні.

Антивірусне пз

Одним з основних інструментів для захисту комп’ютера, безсумнівно, є антивірус. Але не все так просто, як думають багато користувачів. Однією тільки установки антивіруса мало, ще важливо правильно його використовувати. Необхідно регулярно проводити оновлення антивірусної програми, щоб вона могла справлятися з усіма сучасними різновидами вірусних і шпигунських програм.

Своєчасні оновлення сигнатур дозволяють підвищувати якість програми і покращувати її функціонал. Також, не варто ігнорувати повідомлення від антивіруса про необхідність перезавантаження комп’ютера для оновлення версії ядра. Крім того, в залежності від різновиду антивірусного пз, в налаштуваннях програми в якості доповнення може бути присутнім безліч додаткових функцій, які не тільки захищають ваш пк, але і допомагають спростити роботу.

Наприклад, автоматичне сканування або перевірка зовнішніх носіїв інформації на наявність загроз і т.д. Також не варто забувати про те, що наявність безкоштовної версії антивіруса в 100 разів краще, ніж відсутність будь-якого захисту, ось список безкоштовних антивірусних програм, які допоможуть вам. Але все-одно безкоштовні версії розраховані на поверхневий захист, в той час як платні версії призначені для глибокого очищення. Тому, бажано використовувати платну версію антивірусного пз від перевіреного виробника, який добре себе зарекомендував.

Wi-fi

Більшість користувачів віддають перевагу бездротовим мережам. Це зручно і практично, однак і в цьому випадку слід пам’ятати про безпеку. Якщо ви користуєтеся wi-fi будинку, то завжди слід встановлювати надійні паролі, які рекомендується періодично міняти. Якщо ж ви користуєтеся безкоштовним wi-fi в громадських місцях, то не варто відвідувати соціальні мережі і тим більше користуватися онлайн платіжними системами без підключення через vpn.

Справа в тому, що загальнодоступні бездротові мережі зловмисники можуть з легкістю зламати і отримати доступ до комп’ютерних пристроїв наївних користувачів. Причому користувач може навіть не помітити цього.

Шифрування інформації

Як всім відомо, основною складовою всієї системи на будь-якому пк є жорсткий диск, на якому зберігається вся інформація і дані. Тому, захисту жорсткого диска також слід приділяти належну увагу. В цьому випадку, найоптимальніший варіант-це шифрування, тобто використання коду або пароля для доступу до диска. Крім того, можна також скористатися і дисками з вбудованим захистом. Такі диски оснащені вбудованою шифруванням і навіть сканером відбитка пальців.

Чужі зовнішні носії

Досить часто доводиться використовувати зовнішні носії, щоб, наприклад, скопіювати дані на свій пк або навпаки. У таких ситуаціях важливо пам’ятати про те, що на сторонніх зовнішніх носіях може виявитися вірусна програма, для активації якої буде цілком достатньо одного тільки підключення до комп’ютера.

Щоб цього не сталося, слід з обережністю ставитися до сумнівних зовнішніх носіїв. Кожен раз при їх підключенні необхідно проводити сканування на наявність загроз. Для цих цілей у багатьох антивірусах існує вбудована функція. Крім того, також необхідно проявляти обережність і до своїх носіїв, які якийсь час побували в чужих руках.

Оновлення по

Як і у випадку з антивірусом, операційну систему також необхідно регулярно оновлювати. Це дозволить не тільки підвищити рівень захисту, але і позбавить від можливих, або вже існуючих, помилок в системі. Крім цього, рекомендується проводити оновлення абсолютно всіх програм, які встановлені на вашому комп’ютері. Не обов’язково стежити за всім самостійно, існує спеціальна програма, яка робить це автоматично.

Важливо знати, що якщо вчасно не оновлювати програми і компоненти, то це може привести до того, що вони стануть працювати неправильно або неповноцінно, а це в свою чергу може бути чревате витоком інформації і ослабленням рівня захисту.

Надійні паролі

Ми часто використовуємо паролі не тільки в соціальних мережах або на будь-яких інших сайтах, але і для доступу до додатків, до папок, файлів і т.д. І такий засіб захисту, як пароль, вимагає від користувача “креативного” підходу. Мається на увазі оригінальність. Не варто використовувати в якості пароля всім відомі слова, імена (свої або знайомих), клички і т.д.

Надійний пароль повинен являти собою набір букв у верхньому і нижньому регістрах в поєднанні з цифрами і знаками пунктуації. Причому довжина пароля повинна бути хоча б від 8-ми символів. Також варто відзначити, що в паролях не варто використовувати пам’ятні дати і дати народження. Як правило, насамперед зловмисники намагаються зламати ваші паролі методом підбору, тому паролі повинні бути дуже складними. Лайфхак: використовуйте зрозумілі слова російською мовою, але вводите їх в англійській розкладці і додайте в кінці цифру.

Електронна пошта

Багато користувачів досить часто її використовують, так як при реєстрації на сайтах потрібна наявність електронної скриньки. Однак, і тут слід пам’ятати про захист. Справа в тому, що в листах можуть бути присутніми шкідливі програми у вкладеннях або ж посилання на небезпечні сайти і сервіси.

Зловмисники часто використовують у своїх шахрайських схемах електронну пошту потенційних жертв. Як правило, шахраї відправляють розсилку з яким-небудь привабливим пропозицією і всіма шляхами намагаються спровокувати свою жертву на скачування на вигляд цілком нешкідливого файлу, який в підсумку виявляється вірусом.

І проблема в тому, що наївна жертва може дізнатися про це тільки після того, як здійснить скачування і запуск нещасливої програми. Тому, в таких ситуаціях слід проявляти особливу пильність і ні в якому разі не варто довіряти незнайомим відправникам.

Протокол https

Тут все просто: при відвідуванні будь-яких інтернет сервісів, слід приділяти належну увагу з’єднанню. Якщо воно захищене, про що символізує наявність символу “замочка”, присутнього в адресному рядку зліва від доменного імені, то сайт заслуговує довіри. Якщо ж сайт має незахищене з’єднання, то його відвідування є небажаним. Підвищені вимоги до безпеки і наявність протоколу https свідчать про високий рівень захисту на сайті.

Важливо пам’ятати, що чим більше обережності ви проявляєте при роботі за комп’ютером, тим менше ризиків стати жертвою хакерів і зловмисників. Використовуйте антивірусне пз, обходьте стороною підозрілі сайти, не завантажуйте сумнівні файли, використовуйте надійні паролі і ставте захист на важливі файли і програми, і тоді ніякі віруси не зможуть вам нашкодити!