Зручною функцією форматування документа microsoft word є «розрив сторінки» — перекидання курсору на новий аркуш з будь-якого місця на попередньому аркуші. Він часто з’являється при копіюванні тексту з інтернету, інших документів або випадковому натисканні клавіш ctrl+enter. Розглянемо різні способи, як прибрати розрив сторінки в ворді в документах будь-якої величини.

Спосіб 1: видалення розриву сторінки

Розрив сторінки дає порожній простір на аркуші, куди не встановлюється курсор. Тому і виникає складність з видаленням вільного місця.

щоб прибрати розрив сторінки, виконайте наступне:

 1. зайдіть на вкладку» головна ” документа.
 2. у третьому блоці ліворуч» абзац “активуйте кнопку” відобразити всі знаки”.на аркуші з’являться знаки абзаців, прогалини та інші символи, включаючи пунктирну лінію перед порожнім блоком зі словами «розрив сторінки».
 3. встановіть курсор перед знаком «розрив сторінки», що відобразився на аркуші.
 4. з клавіатури натисніть кнопку delete.

Текст з наступного аркуша автоматично заповнить порожній простір. Якщо перед попереднім абзацом і наступним утворилися порожні рядки, видаліть їх натисканням delete.

Спосіб 2: видалення розривів сторінки у всьому документі

Якщо у файлі 2-5 сторінок, прибрати розриви стандартним методом буде нескладно. Але якщо документ містить понад 20 сторінок, їх перегляд і редагування займе масу часу. Щоб полегшити процедуру, можна скористатися опцією «знайти і замінити». Її можна викликати одночасним натисканням клавіш ctrl+h з клавіатури або через меню блоку «редагування» у вкладці «головна».

 1. викличте вікно ” знайти і замінити».
 2. клікніть по кнопці ” більше»”.
 3. встановіть курсор в поле “знайти «і клікніть по кнопці»спеціальний”.
 4. виберіть з переліку опцію»розрив сторінки”.
 5. клацніть по кнопки»замінити все”.

При роботі з вікном “знайти і замінити» поле” замінити на ” необхідно залишити порожнім. Функція редагування в автоматичному режимі відшукає всі розриви у всьому документі, видалить їх нічим не замінюючи. Якщо після операції виявиться, що між абзацами підтягнутого на лист тексту утворилися порожні рядки, їх потрібно видалити.

Спосіб 3: робота з інтервалами в меню» абзац ”

Причиною великого відступу між абзацами, який не можна видалити натисканням delete, може бути відредагований інтервал. У цьому випадку при активації кнопки» відобразити всі знаки «на аркуші не з’явиться пунктирна лінія зі словами»розрив сторінки”. Відстань між абзацами не буде заповнена навіть знаками абзацу.

Для того, щоб прибрати розрив сторінки в ворді, зроблений інтервалом, виконайте наступне:

 1. виділіть порожній проміжок між абзацами, захопивши і самі абзаци.
 2. по виділеному фрагменту клікніть правою клавішею миші.
 3. вкажіть у списку «абзац».
 4. у вікні перемістіться до блоку»інтервал”.
 5. у полі «до» та «після» встановіть значення “0”.
 6. підтвердіть операцію.

Розірвані абзаци тексту автоматично підтягнуться один до одного. Вільне поле віддалиться.

Спосіб 4: видалення розривів таблиці

Розриви використовують і для редагування таблиць на аркуші. Якщо вільне місце після використання ctrl + enter ніяк не задіяно, його краще видалити. Особливо якщо в подальшому таблиця піде на друк.

діємо так: видалення автоматично склеїть дві частини таблиці в одну. Текст буде виглядати цілісним. Якщо в документі кілька таких розірваних таблиць, використовуйте опцію»знайти і замінити”. Так не доведеться всі операції видалення виконувати вручну. Це займе багато часу.

Видалення розриву сторінки дуже проста процедура, яка не впливає на читабельність тексту. Але після натискання кнопки delete сприйняття документа може змінитися в гіршу сторону. Якщо так сталося, натисніть з клавіатури ctrl + z для скасування дії. Також при роботі з ” знайти і замінити» перевіряйте установку команд з «спеціальні». Якщо вона була обрана неправильно, використовуйте ctrl + z.