Chrome, Firefox, Opera, Safari – всі ці браузери і їм подібні, у тому чи іншому «комплекті», є у кожного середньостатистичного користувача. Ми відкриваємо з чи не частіше більшості інших програм, однак далеко не завжди замислюємося про зручність і безпеку їх використання.

У цій статті ми хотіли б поговорити з вами про те, як зробити будь-який сучасний браузер краще і защищеннее (а зробити це можна в 100% випадків). Щоб досягти поставленої мети, ми пропонуємо вашій увазі 7 найбільш корисних розширень.

Adblock, AdblockPlus і AdblockPlus: Element Hiding Helper

Adblock вырезал всю рекламу
Фотографія Adblock вирізав всю рекламу

Почнемо з цілої серії доповнень для браузерів, які підвищують безпеку не стільки для ваших особистих даних, скільки для вашої нервової системи.

Adblock – це розширення, яке блокує рекламні банери, відеоролики, спливаючі вікна. Словом, це розширення, яке необхідно кожному сучасному інтернет-користувачеві.

friGate

Це ще один плагін, який має відношення скоріше до вашої психологічної безпеки, ніж до безпеки серфінгу в інтернеті. Він дозволяє заходити на заблоковані провайдером сайти, маскуючи ваш справжній IP-адресу (для цього такі сайти доведеться внести у відповідний список).

При цьому на не заблоковані сайти ви будете заходити зі своїм IP, як і раніше. Можна сказати, що friGate покликаний реалізувати ваше право відвідувати будь-які сторінки в мережі, на які вам тільки заманеться зайти.

 

WOT

WOT трастовый рейтинг сайта
Фотографія WOT трастовий рейтинг сайту

Цей безкоштовний плагін дозволяє переглядати рейтинг практично всіх сайтів і посилань за рівнем безпеки, а також особисто брати участь у формуванні такого рейтингу. Іншими словами, WOT – це ваш свідомий відмова від відвідування потенційно небезпечних і шкідливих ресурсів.

Ghostery

Головна проблема серфінгу в сучасному інтернеті – це постійне відстеження. Нехай воно і виконується з рекламними цілями, а не для крадіжки ваших особистих даних, але це все одно неприємно. Розширення Ghostery буде розповідати вам, яку інформацію персонального характеру намагається отримати який-небудь відкритий вами сайт, і успішно припиняти подібні спроби.

Stealthy і BetterPrivacy

 

Принципи роботи цих двох доповнень дещо різняться, проте суть їх ідентична: вони позбавляються від слідів, що залишаються в браузері після ваших «прогулянок» по різних інтернет-ресурсів. Вони не дозволяють сайтів отримувати інформацію про вашої активності в мережі і, як наслідок, позбавляють вас від докучливої реклами, сформованої на основі ваших запитів.

XMarks

Це додаток захистить вас від поширеної проблеми при використанні браузерів: втрати даних. Воно здатне виконувати резервні копії логінів і паролів і закладок, причому синхронізувати їх з сервером. Завдяки XMarks ви зможете працювати в улюбленому браузері з максимальним комфортом незалежно від того, за яким зі своїх комп’ютерів опинитеся.

NoScript і SriptSafe

SriptSafe блокирует скрипты на сайте
Фотографія SriptSafe блокує скрипти на сайті

NoScript – це доповнення для FireFox, а ScriptSafe – для Chrome. Суть роботи цих розширень однакова: вони апріорі блокують виконання Flash-, Java-скриптів, а також ряду інших компонентів інтернет-сторінок, які можуть заподіяти шкоду вашому комп’ютеру. Отримавши ваш дозвіл, вони розблокують вибраний елемент.

 

Всі перераховані вище доповнення значно оптимізують вашу роботу в улюбленому браузері, зажадавши всього кілька митей на установку. Сподіваємося, що ви оціните їх переваги по достоїнству і відкриєте для себе світ максимально зручного і безпечного серфінгу в інтернеті.

Джерело: http://dlemoduli.org.ua/