Частенько виникає необхідність зберегти щось важливе (наприклад, відобразити новий рекорд в грі). В цьому випадку відмінно виручає скріншот. Скріншотом називається знімок екрана. На смартфоні або планшеті android зробити скріншот дуже легко, можна використовувати як вбудований функціонал, так і окремі додатки. Доступно безліч способів, тому можна вибрати будь-який з них.

За допомогою вбудованих функцій

Цей метод можна використовувати для деяких пристроїв. Потрібно зайти в налаштування, вибрати пункт “screenshotsetting «і активувати опцію»show the screenshot button in the status bar”. Після цього внизу буде доступна нова кнопка, якщо натиснути на неї, то скріншот буде автоматично створений і збережений в папку «screenshots». На екрані також з’явиться повідомлення про процес збереження. Це дуже зручно, адже не потрібно використовувати додатковий софт.починаючи з андроїд 4.4 даної процедури не потрібно проробляти. У деяких кастомних прошивках, є інші способи.

Практично в кожному гаджеті присутня функція створення скріншотів. Для цього використовується спеціальні поєднання клавіш: 1. Home + кнопка включення.2. Кнопка живлення + кнопка зниження гучності.3. Кнопка блокування + кнопка зниження гучності.

За допомогою додатків

спосіб № 1-з root якщо на пристрої є root права, то слід встановити спеціальну програму для скріншотів, наприклад, screenshot ux. З її допомогою можна дуже швидко зробити знімок екрана. Софт має гнучкі налаштування, скріншот буде зроблений при струшуванні пристрою або за допомогою окремої іконки, розташованої в рядку стану (параметри задаються в налаштуваннях). Для зручності можна вибрати формат зображень. Додаток має вбудований редактор (можна додати текст на скріншот або змінити його розмір). Програма досить зручна і проста у використанні.

спосіб № 2-без root якщо root прав немає, то можна завантажити різні утиліти, але їх не дуже багато, до того ж деякі з них платні. Можна знайти їх на спеціалізованих форумах. Налаштування софта досить прості, тому ніяких складнощів виникнути не повинно.

Висновок: зробити знімок екрана на android цілком реально, можна спробувати кілька методів, щоб знайти найбільш оптимальний. Подібний функціонал дуже корисний, тому він ніколи не буде зайвим. Якщо на пристрої присутні вбудовані опції, які дозволяють робити скріншоти, то завдяки цьому можна заощадити час. Якщо ж їх немає, то доведеться використовувати спеціалізовані додатки.