Багато особи, зайняті у сфері бізнесу, політики або виробляють контроль фінансових потоків в приватній чи державній компанії, дуже часто схильні недружнього увазі зі сторони.

Їх телефонні розмови та листування не рідко може стати доступною недругам або конкурентам.

Технології на службі держави

З появою новітніх технологій вторгнення в особисте життя людини стає все більш поширеним. Особливо часто підслуховування відбувається через мобільний трафік, для чого використовуються смартфони, постійно підключені до Всесвітньої мережі.

Здійснювати таку діяльність можна кількома способами: використовувати дороге обладнання і навчених фахівців або застосувати спеціальні програми, вбудовані в мобільні пристрої.

Пасивне слідкування

пассивная прослушка

В Інтернеті представлено безліч пропозицій по продажі сучасного обладнання для пасивного спостереження самої різної вартості. Для апаратури не потрібно багато місця, тому її легко розмістити в будь автомашині.

Таке обладнання дозволяє підключитися до мобільного телефону абонента або до бази даних оператора стільникового зв’язку і виробляти шпигунство в реальному часі.

Активне спостереження

активная прослушка

Однак існує ще один вид спостереження, так званий активний. Перед встановленням з’єднання між користувачами мережі оператори зв’язку виробляють обмін сигналами. Той, хто проводить спостереження, підключається до процесу і повідомляє оператора, послугами якого користується «жертва», що він підключений до іншої мережі. Зловмисник виконує ніби роль посередника між оператором і користувачем, отримуючи в результаті доступ до всього голосовим трафіком і смс-переписці.

Для чого його використовують

Пристрій для активного прослуховування має компактні розміри і складається з декількох мобільних апаратів і комп’ютера. Щоб їм управляти, необхідний висококваліфікований фахівець. За допомогою такого обладнання можна вести спостереження не тільки за всієї комунікацією об’єкта, але і підключати до нього в потрібний момент абонента, чим і користуються зловмисники.

Наприклад, абонент отримує sms-повідомлення з проханням зателефонувати в банк, так як його платіжна картка заблокована. Одержувач робить дзвінок нібито в банк, але насправді потрапляє на шахраїв. Зловмисники, представившись працівниками банку, вивідують у жертви необхідну інформацію, в результаті чого заволодівають її грошовими засобами.

Особливо часто шкідливе ПО потрапляє в смартфон після установки гри або іншого подібного додатка, яке пропонується власникам телефонів. Насправді на мобільний пристрій встановлюється шкідлива програма з правами адміністратора.

Як захистити себе від такого

как защититься от прослушки

Щоб не допустити проникнення шкідливих програм в пристрій слід дотримуватися деяких правил. Перш за все, потрібно використовувати спеціальні програми для виявлення вірусів, не завантажувати програмне забезпечення підозрілими ресурсами, не надавати доступ до повідомлень стороннім особам та ін.

Жертвою прослуховування може стати будь-яка людина. І хоча стовідсотково визначити це неможливо, але звернути увагу на деякі нюанси все ж слід.

Ознаки того, що мобільний телефон прослуховується

  • Температура телефону. Телефон теплий, в той час як ви його не використовуєте.
  • Зарядка. Телефон розряджається значно швидше, ніж зазвичай.
  • Вимикання. Телефон не вимикається або підсвічування горить довше звичайного.
  • Шум. Перешкоди у телефоні можуть бути викликані різними факторами, проте якщо чути пульсуючий шум у телефоні в процесі розмови або коли він лежить біля колонки, то це може бути явною ознакою прослушки.

Не варто захоплюватися і впадати в параною, так як всі ці причини і можуть бути не пов’язані з прослуховуванням. От тільки якщо ці фактори стали проявлятися часто і всі разом, то вже варто задуматися про те, чи не прослуховують вас.

Що робити

У подібній ситуації смартфон рекомендується віднести в сервісний центр, де його діагностують з допомогою спеціальної програми.

Там усунуть причину неполадок і при необхідності видаляють вірусний файл, при цьому всі персональні дані збережуться.

Джерело: http://fastping.com.ua/