В рамках щорічної конференції yet another conference 2021 компанія «яндекс» представила розумну колонку «станція» другого покоління. Вона отримала оновлений дизайн і ряд нових функцій — правда, за деякими параметрами її спростили в порівнянні з попередницею.

Корпус» станції ” другого покоління отримав витягнуту форму. Верхній торець тепер повністю плоский: на ньому знаходяться масив мікрофонів, кнопки управління гучністю і вбудоване підсвічування, що реагує на відтворену музику і роботу голосового помічника «аліса». Збоку знаходиться кнопка знеструмлення мікрофонів.

Всередині колонки розмістилися два широкосмугових динаміка і два пасивних випромінювача загальною потужністю 30 вт із заявленою підтримкою об’ємного звучання на 360°. У першій версії пристрою цей показник становив 50 вт. Однак в новинці використовується спеціальна акустична решітка з апериодической структурою, що знижує спотворення проходить через неї звуку. Крім того, новинка підтримує технологію room correction, що відповідає за налаштування звуку в залежності від особливостей приміщення.

Новинка позбулася порту hdmi для підключення до телевізора, але може працювати в парі з фірмовою телеприставкою ” яндекс.модуль». З’явилася підтримка протоколу zigbee, що дозволяє ” яндекс.станції ” підключатися до пристроїв розумного будинку без використання інтернету. У перспективі повинна з’явитися і підтримка протоколу matter. Крім того, реалізована можливість об’єднання декількох однакових колонок в стереопару.

«яндекс.станція ” буде доступна в чотирьох кольорах корпусу (антрацит, кобальт, пісочний і мідний). Ціна і точні терміни надходження новинки в продаж будуть оголошені на початку наступного року.