Як і було обіцяно, 23 вересня європейська комісія представила законопроект про єдиний зарядний пристрій, що вимагає від виробників електронних пристроїв використовувати зарядку з роз’ємом usb-c. Документ спрямований на скорочення електронних відходів і «незручностей споживачів», викликаних різними і несумісними зарядними пристроями.

” вдячна цьому usb-c стане стандартним портом для всіх смартфонів, планшетів, фотоапаратів, навушників, портативних колонок і портативних ігрових консолей», — йдеться в супровідній записці.

Чиновники заявили, що їх співпраця з виробникам за останнє десятиліття дозволило скоротити різновид зарядних пристроїв для мобільних телефонів з 30 до 3. Одним з них є lightning від apple, який використовується приблизно в 20% пристроїв, які продаються в європі. Однак єс не збирається зупинятися на досягнутому.

” європейські споживачі довго страждали від скупчуються в їх ящиках несумісних зарядних пристроїв. Ми дали індустрії достатньо часу, щоб запропонувати свої власні рішення, тепер прийшов час для прийняття законодавчих заходів щодо стандартизації зарядки. Це важлива перемога для наших споживачів і навколишнього середовища, відповідна нашим екологічним і цифровим амбіціям», — заявляє виконавчий віце-президент маргрет вестагер.

Комісія також хоче зобов’язати виробників продавати зарядні пристрої незалежно від комплектацій. Документ набуде чинності після затвердження в європейському парламенті.