У рубриці «зроблено в китаї» зібрані тижневі новини з піднебесної, що не увійшли в основну стрічку 4pda: анонси, чутки і просто цікаві події з життя головного постачальника електронних товарів у світі. З цього випуску ви дізнаєтеся про дикий старт продажів нових iphone, смартфон від автомобільної компанії geely і стрімке зростання honor.

Божевільний старт продажів нових iphone 13

Ще до офіційного старту продажів стало зрозуміло, що iphone 13-ї серії в китаї чекають з нетерпінням. Але складно було уявити, як в країні з великою популярністю покупок в інтернеті і послуг онлайн-доставки сотні людей мчать наввипередки, щоб першими купити новий «яблучний» гаджет.

На опублікованому south china morning post відео показано, як о 10:00 ранку сотні людей увірвалися в торговий центр seg international shopping mall в провінції шеньсі. Вся ця натовп відразу ж рвонула на один з верхніх поверхів до магазину з технікою apple. Вказується, що це неофіційний apple store.

Ритейлер абсолютно не очікував такого ажіотажу, тому співробітники були змушені припинити продажі в день релізу і попросити людей прийти завтра, щоб магазин встиг краще підготуватися до продажів.

Geely займеться випуском смартфонів

Китайська компанія geely більшості відома виключно своїми автомобілями. До слова, саме вона випускає машини volvo і спорткари lotus. Однак незабаром її асортимент продукції поповниться не чим іншим, як смартфонами.

Засновник geely лі шуфу вже створив дочірню фірму hubei xingji shidai technology, яка і займеться випуском мобільної техніки. Планується, що перший смартфон вийде вже до 2023-го, а за перший рік компанія має намір продати три мільйони апаратів, що здається вельми амбітною метою для нового і нікому не відомого гравця. Більш того, передбачається, що geely має намір конкурувати з лідерами ринку в преміум-сегменті.

Цікаво, що поки apple, oppo, xiaomi та інші виробники смартфонів готують експансію на ринок автомобілів, представники останнього почали поглядати в бік мобільних гаджетів.

Honor увійшла в трійку найбільших виробників смартфонів в китаї

Після відділення від huawei в самостійну компанію honor почала демонструвати стрімке зростання. Згідно з даними дослідницької фірми counterpoint, вона тепер входить до трійки найбільших постачальників смартфонів на китайському ринку.

Як видно на представленому графіку, з серпня по грудень минулого року продажі смартфонів honor стрімко падали. Однак у квітні 2021-го справи у компанії пішли вгору, в результаті чого до серпня компанія повернулася до торішніх показників. Так, за останній місяць літа частка honor від всіх проданих смартфонів в китаї склала 15%. У порівнянні з липнем показники покращилися на 18%.

Перше місце як і раніше залишається за vivo, а на другій позиції з невеликим відривом розташовується oppo. Поки неясно, чи зможе honor обійти цих гігантів. Лише нагадаємо, що до американських санкцій huawei поодинці займала половину всього китайського ринку.