У рубриці «зроблено в китаї» зібрані тижневі новини з піднебесної, що не увійшли в основну стрічку 4pda: анонси, чутки і просто цікаві події з життя головного постачальника електронних товарів у світі. З цього випуску ви дізнаєтеся про нового конкурента tesla, перспективності зеленої енергетики і світове панування китаю.

У tesla з’явився новий перспективний конкурент

Ще на початку року китайська компанія geely представила електрокар zeekr 001 з вражаючими заявленими характеристиками. Тепер стало відомо, що вже 16 жовтня автомобіль офіційно зійде з конвеєра, а до кінця поточного місяця повинні стартувати поставки і продажі.

Zeekr 001 зовні нагадує porsche panamera. Заявлено два електродвигуна (на передній і задній осі) із загальною потужністю 536 кінських сил і 700 нм крутного моменту. Автомобіль зможе розганятися з місця до 100 км/год всього за 3,8 секунди. Однак особливо вражаюче звучить зазначена автономність-700 кілометрів без зупинки. Також є підтримка швидкої зарядки, що дозволяє після п’яти хвилин у розетки проїхати 120 кілометрів.

Коефіцієнт лобового опору zeekr 001 становить всього 0,23 cd — кращий показник серед всіх китайських автомобілів. Приладова панель представлена 8,8-дюймовим екраном, а збоку від керма знаходиться великий 15,4-дюймовий сенсорний мультимедійний дисплей для управління всіма системами. Також передбачений проекційний дисплей, що виводить інформацію на лобове скло.

Початкова ціна zeekr 001 становить 299 000 юанів (~$46 500). Для порівняння, базова версія tesla model 3 в китаї пропонується за 249 000 юанів (~$39 000).

Сонячна енергія зрівнялася за ціною з вугіллям

Китайські дослідники провели аналіз внутрішнього ринку, який показує, що сонячна енергія тепер конкурентоспроможна з вугіллям за вартістю. На думку експертів, вже до середини століття сонячна енергія зможе задовольнити майже половину потреб всієї країни, завдяки чому вдасться істотно знизити вплив людини на екологію.

У звіті говориться, що в китаї, як і в усьому світі, вартість сонячної енергії різко впала за останнє десятиліття. Так, в період з 2011 по 2018 рік її ціна впала на 63%. На тлі цього зросла кількість сонячних ферм. Вказується, що сьогодні третина всіх нових сонячних електростанцій на планеті вводиться в експлуатацію саме в китаї.

Правда, є одна серйозна проблема. Велика частина населення країни проживає на південному сході, тоді як кращі місця для розташування сонячних панелей знаходяться на малонаселеному північному заході. Враховуючи складності транспортування енергії на великі відстані, це сильно обмежує розвиток індустрії. За оцінками дослідників, якби всі доступні ділянки використовувалися для виробництва сонячної енергії, китай генерував би трохи менше 100 петаватт-годин чистої енергії, що приблизно в 13 разів перевищує потреби країни.

У сша визнали поразку перед китаєм в області ші

В ході інтерв’ю з журналістами financial times ніколас чейллан, керівник служби безпеки впс і космічних сил сша, а також колишній глава відділу, що відповідає за програмне забезпечення пентагону, заявив, що китай виграв битву на ринку штучного інтелекту і рухається до світового панування.

робот на базі штучного інтелекту перевіряє лінії електропередач в чунчжоу, китай

За його словами, через 15-20 років сша ніяк не зможе протистояти китаю, коли мова зайде про кібервійну і штучний інтелект. Найцікавіше, що 37-річний ніколас чейллан на початку цього місяця звільнився з пентагону, пояснивши це вкрай повільними темпами сша по частині впровадження нових технологій і технологічного перетворення збройних сил.

Ніколас чейллан також додав, що кіберзахист багатьох державних установ знаходиться «на рівні дитячого садка». Крім того, він вважає, що великі компанії, такі як google, надають сша ведмежу послугу, припинивши працювати з військовими над розвитком ші, в той час як китайські компанії не зациклюються на етиці і співпрацюють з місцевими військовими.