Сьогодні qualcomm зняла ембарго з публікації результатів незалежних тестів продуктивності прототипу пристрою, що базується на snapdragon 8 gen 1. Перші результати виявилися вельми багатообіцяючими.

Нагадаємо, що минулого тижня на технічному саміті компанії на гаваях був представлений новий процесор qualcomm snapdragon 8 gen 1 на новітній архітектурі armv9. Остання платформа від qualcomm включає в себе цілий ряд серйозних поліпшень в усіх напрямках., а також заснована на 4-нм техпроцесі.

Antutu

Вже в antutu еталонний пристрій на qualcomm snapdragon 8 gen 1 набрало приблизно на 240 000 балів більше, ніж snapdragon 888 в минулому році. Це досить серйозне поліпшення (приблизно на 33%), що перевищує обіцянки qualcomm про поліпшення продуктивності на 20%.

Geekbench

Однак в geekbench 5.0 snapdragon 8 gen 1 практично не демонструє ніяких переваг в порівнянні з еталонним пристроєм snapdragon 888, і насправді навіть падає в продуктивності, коли справа доходить до багатоядерного тестування.

Фактично, одноядерна продуктивність була вищою, ніж верхня межа, яку надав qualcomm, тоді як багатоядерна продуктивність була на 20 пунктів меншою за нижню межу очікуваного.

Gfxbench

Gfxbench – популярний графічний і ігровий тест, а в його тесті manhattan використовується графічний api на основі opengl es 3.0, поширений в движках мобільних ігор. Тут новий графічний процесор adreno snapdragon 8 gen 1, підтримуваний високою пропускною здатністю пам’яті lpddr5, насправді здатний обігнати новий iphone 13 pro a15 bionic, що, м’яко кажучи, вражає.

У тесті gfxbench manhattan, snapdragon 8 gen 1 мав середню частоту кадрів 221 к/с, що приблизно на 31% і 75% вище, ніж частота кадрів, досягнута snapdragon 888 і 865 відповідно.

У тесті aztec ruins від gfxbench, в якому використовується графічний api vulkan, середня частота кадрів snapdragon 8 gen 1 досягла 41 к/с. Однак варто відзначити, що попередні результати на еталонних пристроях були протестовані в дозволі 1080p, тоді як єдиний тест aztec ruins був в дозволі 1440p.

3dmark wild life

В даному тесті прототип тестового пристрою на базі snapdragon 8 gen 1 поступається iphone 13 pro, але тільки на 12%. Новий snapdragon soc досягає своєї найнижчої точки до сьомого кола, втрачаючи близько чверті своєї початкової потужності. Проте новий чіп залишається приблизно на 50% швидше свого попередника з хорошим охолодженням. До речі, через троттлінга apple a15 bionic падає до рівня snapdragon 8 gen 1 з чотирнадцятого кола.

Варто відзначити, що ці тести проводилися на ранньому тестовому гаджеті з 8 гб оперативної пам’яті lpddr5 і 512 гб вбудованої пам’яті. Так що цілком можливо, що в міру появи на ринку роздрібних oem-смартфонів новий процесор продемонструє більш високу продуктивність.

Висновок

Згідно з представленими тестами, snapdragon 8 gen 1 включає в себе масу поліпшень в порівнянні з торішнім чіпсетом, особливо коли мова йде про продуктивність штучного інтелекту. Хоча з випуском soc exynos 2200 і dimensity 9000 розстановка сил може в черговий раз змінитися.