Математика

Не хочу читати, хочу скачати
Z Яндекс Дзен

Маленький додаток у форматі stolbik.htm для виконання класичного множення та ділення чисел у стовпчик. Працює практично в будь-якому сучасному браузері. Може стане в нагоді учням 3-4 класів. Дозволяє перевірити обчислення, виконані в зошиті, знайти і виправити помилки. Видає рішення ділення з залишком і показує залишок десяткового числа після коми.

Додаток не просто дає відповідь, а призводить покрокове і докладний рішення. В підсумку, вам достатньо вбити 2 своїх числа, вибрати дію (множення або ділення) натиснути кнопку і переписати рішення в зошит.

Розмір: 150 КБ
Інтерфейс: Російський
Платформа: Windows XP/Vista/7/8/10

Завантажити stolbik.htm

Множення в стовпчик

При множенні в стовпчик два множника розташовуються один під одним так, щоб розряди чисел збігалися (знаходилися в одному стовпці). Ліворуч ставиться знак «х».

Кожен розряд другого множника множиться на перший множник як однобітне число. У творі поетапного (розрядних) множення перший розряд потрапляє в стовпець того розряду другого множника, на який множать.

Поетапні (розрядні) твори складаються за розрядами і під рискою записується результат. Зліва від доданків творів ставиться знак «+».

Ділення в стовпчик

При поділі в стовпчик, зліва записується ділене, а праворуч від нього через вертикальну риску – дільник.

Під діленим в стовпець записуються поетапні твори кожного розряду приватного на дільник. Після кожного поетапного твори проводимо горизонтальну риску, під якою записуємо різниця діленого і твору, яка повинна бути завжди менше дільника, якщо розряд приватного обчислений вірно. Доповнивши різниця наступним розрядом діленого, приймаємо це число за наступне поетапне ділене.

Розподіл за етапами виробляємо до першого розряду заданого умовою діленого. Якщо остання різниця 0 або число, менше дільника, то ділення натуральних чисел закінчено.


23.09.2017


Математика Освіта


0

Підпишись на оновлення блогу, щоб першим дізнаватися про нові програми.


Збережи сторінку в соціальну мережу:

Цікаве:

Лови Відповідь – програма розв’язник з математики

MiniCalc-SL. – математичний комп’ютерний калькулятор

Відмінник – тренажер з математики та російської мови

Програма для розв’язання квадратних рівнянь – a,b,c
Популярне:

MakeHuman – просте моделювання людини

Labrys – цікава альтернатива меню «Пуск»

MZ RAM Booster – очищення і оптимізація оперативної пам’яті

BeeDoctor – очищення, прискорення і захист