За даними порталу wccftech, новий флагманський мобільний процесор amd ryzen 9 6900hx буде побудований на 6-нм архітектурі zen 3+ і оснащений вбудованою графікою rdna 2. Для останньої виробник збирається використовувати нову маркетингову назву radeon rx 600m.безпосередньо в флагманській моделі чіпа буде використовуватися графічне ядро radeon rx 680m.

Джерело зображень: videocardz

На даний момент невідомо, яка кількість обчислювальних графічних блоків (compute units, cu) буде присутній у складі «встройки» radeon rx 680m. Проте для самих процесорів серії rembrandt, до яких буде ставитися ryzen 9 6900hx, чутки приписують наявність до 12 cu.

Очікується, що сам процесор ryzen 9 6900hx отримає 8 обчислювальних ядер з підтримкою 16 віртуальних потоків, 16 мбайт кеш-пам’яті l3, а також 4 мбайт кеш-пам’яті другого рівня. Оскільки чіп буде ставитися до серії hx, це означає, що його максимальний показник енергоспоживання (tdp) буде вище 45 вт. Однак вибір в сторону того чи іншого значення tdp буде залежати від виробників ноутбуків. Також процесору приписують максимальну тактову частоту роботи на рівні 4,6 ггц. Це аналогічно актуальній моделі мобільного ryzen 9 5900hx. Мобільні amd ryzen 6000 отримають підтримку оперативної пам’яті стандарту ddr5-4800. Про підтримку озу стандарту ddr4 поки нічого невідомо.

Як пише videocardz, більш ранні чутки також говорили про те, що amd збирається випустити в третьому кварталі майбутнього року нові настільні гібридні 65-вт процесори з графікою rdna 2. Можна припустити, що вбудована графіка десктопних варіантів apu також отримає нові назви.

Анонс мобільних ryzen 6000 очікується на виставці ces 2022. Amd запланувала прес-конференцію на 4 січня.