Як правильно писати новини

9-8-2021

Отже, перше. Замість двох букв-одна: блогер, офлайн, трафік, але (!) тролінг.

У цьому місці спотикаються навіть самі прокачані грамотеї: адже в англійському слово blogger пишеться з двома g (blogger). Лінгвісти пояснюють: подвоєння кореневого приголосного перед суфіксами-ер і-інг-чуже нашої писемного мовлення явище, а тому, освоюючись в російській, запозичені слова часто втрачають другу приголосну. Також хочемо порекомендувати почитати новини Києва на сайті .

З іншого боку, слово тролінг, в якому є вже знайомий нам суфікс-інг, пишеться з подвійною л . Виявляється, повідомляє портал грамота.ру,”у російській, на відміну від англійської, згодна перед-ер, -інг не подвоюється, якщо є однокореневе відповідність з одиночної приголосної (нехай навіть теж запозичене)”. Приклади цього-слова моделінг (відповідність модель з одиночної приголосної) і те саме блогер (відповідність – блог). Слово ж тролінг, потрапивши в російську мову, впало на благодатний грунт, де вже було слово троль-однокореневе відповідність з двома л.

Друге правило. Не треба ставити дефіс у всіх складних словах.

Тут юним і зрілим блогерам прийде на допомогу орфографічний словник, в якому закріплені правила написання: частини складних слів медіа-, відео -, аудіо-пишуться разом: медіаресурси, відеоуроки, аудіопідкаст.

Частини слів інтернет – і веб-пишуться зі словами через дефіс: можливо, саме ця помилкова аналогія і змушує нас “про всяк випадок” ставити цей знак скрізь, де це потенційно можливо.

Початкові елементи складних слів онлайн – і офлайн-пишуться також через дефіс: пропонуйте друзям і колегам проходити онлайн-курси з російської мови і зустрічатися на офлайн-заняттях.

Третє правило. Інтернет пишеться з рядкової.

Коли користувачі тільки почали освоювати простори інтернету, він писався виключно з великої літери: словники чітко розводили інтернет як самостійне явище і інтернет – як першу частину складних слів (інтернет-магазин).

Четверте правило. Якщо “звучить” твердо, то це не гарантує, що пишеться е, а якщо м’яко, то це не завжди е.

Так, слово хештег пишеться з двома е: саме таке написання було зафіксовано в п’ятому виданні “російського орфографічного словника”. А ось незважаючи на те, що в новітніх запозиченнях після приголосних в коренях значно частіше пишеться буква е, а не е (апгрейд, бренд, дедлайн, контент, копірайтер і хедхантер), слово кешбек навряд чи повністю підкориться цій тенденції. Справа в тому, що англійське back, за спостереженнями орфографістів е. В. Бешенкової і о. Е. Іванової, може, звичайно, передаватися в російській мові з буквою е (беккросс, ріджбек, хавбек, бек), проте більшість слів з даною частиною все ж пишуться з е: бек-вокал, бекграунд, бек-кантрі, бек-офіс, бекслеш, бек-фліп, бекхенд, фастбек, флешбек, хетчбек і ін.що стосується першої половини цього слова, то елемент кеш – вже закріплений саме в такому написанні.

А ось слово інфлю (е/е)нсер, яке знайоме кожному, хто має справу з просуванням в соціальних мережах, ще не закріпилося в російській мові: видання lenta.ru і укладачі вікісловника пишуть його з буквою е, в той час як автори vc.ru, esquire.ru і експерти geekbrains вважають за краще написання через е.

П’яте правило. Ніяких постів в facebook, фотографій в instagram і відеоблогів на youtube – публікуйте свої замітки в фейсбуці, діліться моментами з життя в інстаграме і дивіться улюблені ютьюб-канали.