Роскомнагляд продовжує закручувати гайки в інтернет-просторі для користувачів з рф. Цього разу під роздачу потрапив протокол пірингової передачі даних bittorrent, що використовується для обміну файлами через інтернет. Редакція порталу vc.ru повідомляє, що ростелеком почав перешкоджати скачуванню торрент-файлів і нормальній роботі мережевого протоколу.

Першими помітили проблеми користувачі форуму opennet. У гілці обговорення блокування шести популярних vpn сервісів в рф завсідники форуму поскаржилися на зниження швидкості скачування торрент-файлів. Інші мешканці форуму відзначали, що блокування поки що поширюється тільки на уральський регіон, який, втім, може бути лише випробувальним полігоном для обмежувальних заходів. А якщо експеримент буде визнаний успішним, то його дія цілком може поширитися на всю територію російської федерації.

Подібні дії добре вкладаються в сучасну політику влади щодо обмеження анонімності і свободи в мережі, в рамках якої роскомнагляд намагався безуспішно заблокувати роботу месенджера telegram, компанія opera була змушена відключити свій vpn для користувачів з росії, а депутати держдуми виступили з ініціативою заборони в рф анонімних мереж, на зразок tor.