Вже більше десяти днів експерти фіксують безперервне зростання вартості криптовалюта. Ефір за цей час примудрився набрати більше 700 доларів, що знову поставило під питання подальше зниження цін на відеокарти, яке спостерігалося другу половину вересня. Геймери вже відчули тиск, що призвело до ажіотажного попиту на всю продукцію, а окремі позиції розкуплені. Наприклад, в сітілінк не залишилося жодної radeon rx 6600 хт, а також geforce rtx 3060 ti. Перша володіла привабливим цінником і високою продуктивністю, а друга швидко окупалася в якості високоефективного рішення для побудови ферми.

На цьому тлі може здатися, що майнер переживають ренесанс, коли доходи ростуть, а повернути витрати можна за лічені місяці. Сьогодні ми вивчимо це питання на прикладі двох відеокарт: geforce rtx 3080 і geforce rtx 3070. Почнемо зі старшої моделі. Як бачите, повноцінна ферма з восьми карток дає своєму власникові всього 49.05 долара в день. Це означає, що в місяць вдасться заробити 1471 долар на всій фермі і тільки 184 долара (13 200 рублів) на одній карті, якщо передбачуваний майнер вирішить почати видобуток з мінімальними вкладеннями. Сьогодні відеокарта geforce rtx 3080 в роздробі коштує 160 000 рублів. Ми пропонуємо зупинитися на одній з найбільш популярних моделей виробництва msi. Нескладно вирахувати, що окупатися така карта буде за 12 місяців. Ось тільки ми з вами забуваємо, що про існування системи зниження хешрейта lhr. Таким чином, майнер отримає тільки 70% від можливих засобів. Виходить, що замість 13 200 рубчиків при покупці geforce rtx 3080 сьогодні фермер може розраховувати на 9200 рублів. Це також означає, що окупність зростає до 17 місяців.

Тепер перейдемо до geforce rtx 3070. 8 відеокарт дають нам в добу 30.77 долара, 923 долара в місяць і 115 доларів (8260 рублів) на одній такій карті у бюджетного майнера. Відразу обчислимо з цієї суми максимальні 70%, які можна заробити на заблокованій карті, адже в магазинах інших просто немає. Отримаємо 5800 рублів на місяць. Gigabyte пропонує купити geforce rtx 3070 за 107 000 рублів, тому будемо виходити з такої суми для обчислення окупності. Отримаємо вісімнадцять з половиною місяців. Ще гірше, ніж на geforce rtx 3080.

Що ж, якщо ви планували цієї осені підзаробити, то поспішаємо вас засмутити. Сьогодні кількість майнер таке велике, що пробитися крізь їх щільні ряди майже нереально. Варто також враховувати і хардфорк, який спалює більшу частину комісій, які могли б отримувати фермери. Виходить, що ціна криптовалюта зростає, але вигоду цей цього відчувають тільки власники мільйонних статків, адже звичайні майнер поки не в силах відбити витрати.