Mediatek відняла у qualcomm звання провідного виробника чіпів для мобільних пристроїв. У цьому тайванської компанії допомогли недорогі рішення з підтримкою 5g, що користуються великим попитом у виробників смартфонів. Про це йдеться в новому звіті дослідницької компанії counterpoint research.

За підрахунками аналітиків counterpoint research, глобальні поставки однокристальних систем для смартфонів у другому кварталі 2021 року зросли на 31% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Цьому сприяло зростання попиту на 5g-смартфони. Якщо порівнювати з минулим роком, квартальні поставки смартфонів з підтримкою стільникових мереж п’ятого покоління збільшилися майже вчетверо.

Світовий ринок чіпів для смартфонів (другий квартал 2020 рік/другий квартал 2021 року)

Лідером світового ринку мобільних чіпів, як вже говорилося вище, в минулому кварталі стала тайванська компанія mediatek. Її частка досягла рекордних 43% завдяки широкому асортименту недорогих 5g-чіпів і відсутності серйозних перебоїв з поставками. Цікаво, що всього рік тому mediatek належало лише 26% світового ринку. Американський чіпмейкер qualcomm опустився на друге місце на ринку. За рік його частка скоротилася на 4 процентних пункти — з 28% у другому кварталі 2020 року до 24% у другому кварталі 2021 року. Третє місце на ринку збереглося за apple, частка якої за рік не змінилася і як і раніше становить 14% завдяки стабільному попиту на флагманську серію iphone 12. Китайський безфабричний чіпмейкер unisoc, раніше відомий як spreadtrum communications, за рік зміг збільшити свою частку з 4% до 9%. А ось samsung, навпаки, втратила за минулий рік частину ринку. Зараз південнокорейській компанії належить всього 7% ринку замість 12% в 2020 році. Виною тому-зміна стратегії і передача на аутсорсинг китайським виробникам недорогих моделей смартфонів. В рази скоротилася і частка hisilicon, напівпровідникового підрозділу huawei. В результаті посилення санкцій з боку американського уряду hisilicon позбувся більшої частини ринку і тепер контролює лише 3% ринку замість 16% роком раніше.

Світовий ринок 5g-чіпів для смартфонів (другий квартал 2020 року/другий квартал 2021 року)

А ось якщо говорити про сегмент 5g-чіпів, то тут лідерство як і раніше утримує qualcomm. У другому кварталі 2021 року qualcomm домінував на ринку 5g з 55-відсотковою часткою. У 2020 році частка qualcomm в цьому сегменті становила 29%. Аналітики відзначають, що в минулому кварталі qualcomm міг би поставити ще більше 5g-рішень, якби на чіпмейкера з сан-дієго не вплинула криза напівпровідникової промисловості і виробничі проблеми. Але зараз керівництво qualcomm активно диверсифікує поставки і розширює виробничі потужності за допомогою підрядників, включаючи tsmc, що має допомогти компанії повернути частку на ринку, яку вона поступилася mediatek.