Компанія western digital пообіцяла повідомляти клієнтів при істотній зміні характеристик продуктів і надалі не робити подібних дій без публічних заяв.

Джерело: western digital

Нещодавно стало відомо, що western digital змінила комплектацію компонентів і прошивку ssd-накопичувача wd blue sn550 в гіршу сторону. Згодом, коли ситуація була розголосу, виробник змінив паспорт продукту, в якому відобразив всі зміни.

Ключовою відмінністю виявився той факт, що стара і нова версії ssd-накопичувача демонструють однакову середню швидкість запису близько 2 гбайт/с, однак при повному завантаженні slc-кеша швидкість запису у нової версії падає до позначки 390 мбайт/с — приблизно вдвічі нижче, ніж у початкового накопичувача. Таким чином, western digital без будь-яких повідомлень погіршила характеристики моделі sn550. Можливо, це було зроблено з метою скорочення витрат або було пов’язано з глобальним дефіцитом напівпровідникових компонентів.

В результаті виробник офіційно визнав свої дії і пообіцяв не допускати подібних інцидентів в майбутньому. У відповідь на запит журналістів видання the register представник компанії дав відповідь по електронній пошті: «у червні 2021 року ми замінили nand в твердотільному накопичувачі wd blue sn550 nvme і оновили прошивку. До теперішнього моменту ми оновили технічний паспорт продукту. Для більшої прозорості в майбутньому при змінах існуючих внутрішніх ssd ми зобов’язуємося вводити новий модельний номер щоразу, коли це зачіпає опубліковані специфікації. Ми цінуємо наших клієнтів і прагнемо надавати найкращі можливі рішення для їх потреб у зберіганні даних».