— це майже завжди лотерея. Ніколи не можна бути впевненим заздалегідь, що після їх установки все буде нормально. То автономність просяде, то bluetooth або wi-fi почнуть пустувати, то ще що трапиться. Проблеми можуть бути найрізноманітніші, а способів їх вирішення може не знайтися взагалі. Тому багато хто воліє до пори, до часу не оновлюватися, чекаючи відгуків тих, хто все-таки ризикнув. Ios 15 не стала винятком, і користувачі, які відмовилися її встановлювати в числі перших, явно не прогадали.

Iphone погано реагує на дотики? швидше за все, це ios 15 винна

Установка ios 15 призвела до того, що екрани деяких iphone стали погано реагувати на дотики . Про це користувачі смартфонів apple пишуть в соціальних мережах, на тематичних форумах і телеграм-каналах. До речі, у нас теж є свій канал за тематикою apple, тому обов’язково підписуйтесь.

Незважаючи на те що проблема носить скоріше точковий, ніж масовий характер, користувачів, які зіткнулися з нею, все-таки досить багато. Найчастіше вона зачіпає власників iphone 13. Причому, судячи з усього, збій присутній на самих різних моделях — як на класичних, так і на pro.

Iphone погано реагує на дотики

Найчастіше на проблему чутливості екрану скаржаться власники iphone 13, але є й інші

Втім, серед постраждалих від збою в роботі тачскріна після оновлення на ios 15, є і власники інших смартфонів apple. В основному мова йде про повноекранних моделях з face id. У всякому разі, від користувачів iphone більш ранніх поколінь скарг виявити практично не вдалося.

Ось що про проблему пишуть самі користувачі:

Гей, apple, у мене деякі проблеми з розпізнаванням дотиків на моєму iphone 12 pro max. Вони з’явилися після оновлення на ios 15. Смартфон перестав відповідати на одиночні натискання по екрану. Тепер, щоб виконати потрібну дію, мені доводиться натискати на іконки по 5-6 разів.

Iphone на ios 14.8 і ios 15 швидко розряджається. У чому справа

Здається, iphone 13 pro не можна назвати роботою над помилками, тому що він сам сповнений помилок. Відразу після активації стало ясно, що він якось не так реагує на натискання. Вірніше, трапляється, що він взагалі на них не реагує. Поки незрозуміло, це баг ios 15 або просто мені попався бракований апарат.

У мене все те ж саме. Iphone на ios 15 насилу розпізнає дотики. Він може ігнорувати перші 2-3 натискання, а потім відгукнутися на 4-е.коротше, відбувається щось дивне. Дуже не хочеться віддавати iphone в сервіс, тому я сподіваюся, що це баг ios 15, який apple виправить в наступному оновленні.

Очевидно, що мова йде саме про програмному збої, тому що проблема зачіпає не тільки користувачів iphone 13. Адже, якби на відсутність чутливості екрану скаржилися тільки вони, це можна було прийняти за виробничий брак, проте присутність в числі постраждалих власників iphone більш ранніх поколінь вказує на те, що вся справа саме в ios 15.

Iphone не реагує на натискання. Що робити

Як варіант, можна відкотитися на ios 14.8, яку ще підписують, або просто перезавантажити iphone

Сама apple, хоч і відгукнулася на проблему, поки не запропонувала ніяких дієвих методів по її усуненню. Все, що пропонується користувачам, — це перезавантажити iphone і, якщо це не допоможе, скинути його до заводських налаштувань, а потім накотити резервну копію з усіма даними заново.

Як не дивно, але перезавантаження тимчасово вирішує проблему . Однак чутливість повертається до смартфонів тільки на короткий період часу, після чого знову пропадає. Тому називати цей спосіб наскільки-небудь ефективним не повертається язик, а завчить, і рекомендувати його на 100% все-таки не можна. А ось що можна-так це відкат на ios 14.8. Але поспішайте, поки її ще підписують.

В ios 15.1, яку apple тестує прямо зараз, збій відсутній. У будь-якому випадку деякі iphone з тих, які не реагували на дотики на ios 15, стали реагувати на них після оновлення на бета-збірку. З одного боку, це добре. Але, з іншого боку, реліз ios 15.1 явно відбудеться ближче до листопада, тому було б розумно з боку apple випустити проміжний патч з виправленнями.

На роль такого цілком може підійти ios 15.0.1 . На початку цього тижня з’явилися чутки, що apple випустить цей патч у вівторок або в середу, однак вони не збулися. Компанія не стала випускати ніяких оновлень, крім екстреного апдейту для macos big sur. Так що власникам iphone, які не реагують на дотики, доведеться почекати.