Nvidia вже багато років залишається монополістом на ринку настільних відеокарт. Точно така ж ситуація і з потужними графічними чіпами, призначеними для створення просунутих ші і суперкомп’ютерів. Якщо судити з поведінки amd в останні кілька років, то червоних така позиція повністю влаштовує. Вони зайняли невелику нішу, не намагаючись відбити у конкурента частину продажів за рахунок низьких цін і більш продуктивних рішень в тому чи іншому сегменті. Саме тому нам так потрібен третій гравець, який буде здатний не тільки випустити швидку відеокарту, але і зробити її доступною звичайному користувачеві. Якщо судити з численних висловлювань представників intel, то сині планують стати для ринку шоковою терапією.

Згідно з останніми чутками, найбільш продуктивна відеокарта intel arc alchemist стане аналогом geforce rtx 3070, але отримає більш конкурентну ціну. Повідомляється, що нас чекає повноцінна лінійка, що складається з декількох графічних чіпів, від бюджетного за 100 доларів, до флагмана з цілою до 500 вічнозелених. При цьому будуть ще й проміжні рішення за 150, 250 і 300 доларів. Нижче можна подивитися таблицю з передбачуваними характеристиками gpu виробництва intel. Тут представлені моделі як з 4 гб відеопам’яті і 96-бітної шиною, так і флагмани на 16 гб з шиною на 256 біт.

Особливо цікаво виглядає офіційна таблиця, що дозволяє оцінити претензії intel. Наприклад, для своєї моделі до 200 доларів обрана в якості суперниці карта geforce gtx 1650 super. Так звана лінійка performance (до 300 доларів) буде виступати проти radeon rx 5600 хт, ну а моделі за 400 доларів стануть прямими конкурентами radeon rx 6600 хт і geforce rtx 3060 ti. В даному випадку потрібно розуміти, що ми поки не знаємо реальну продуктивність зазначених вище графічних чіпів intel. Якщо крім конкурентної ціни буде ще й швидкість в реальних іграх, то відеокарти будуть розбирати як гарячі пиріжки.

А взагалі дуже багато залежить від здатності intel утримати ціна на рівні рекомендованих. Проблема в тому, що всі графічні чіпи створені на потужностях tsmc, де і без того тісно. Неясно, наскільки великим буде тираж. Якщо припустити, що синім вдалося відхопити більшу частину пирога, то вже в першій половині 2022 року ми зможемо купити прямий аналог geforce rtx 3070 за 500 доларів. Останнім часом intel радує нас відмінною ціновою політикою. Будемо сподіватися на продовження традиції.