І mediatek, і qualcomm працюють над своїми флагманськими процесорами, які ляжуть в основу більшості топових смартфонів 2022 модельного року. Анонс нових платформ ще попереду, але їх ключові характеристики стали відомі вже зараз завдяки китайському інформатору digital chat station.

Джерело повідомило, що виробництвом флагманського процесора qualcomm snapdragon 898 займеться південнокорейська компанія samsung. Він буде випускатися по 4-нанометровому технологічному процесу і отримає восьмиядерний центральний процесор і графічний прискорювач adreno 730. До складу цп увійдуть основне ядро на основі cortex-x2 з тактовою частотою 3 ггц, три високопродуктивних ядра на базі cortex-a710, що працюють на тактовій частоті 2,5 ггц і чотири енергоефективних ядра cortex-a510 з частотою 1,79 ггц.

Що ж стосується mediatek dimensity 2000, то він буде мати ідентичну конфігурацію, що і чіп qualcomm, але кластер з трьох високопродуктивних ядер отримає більш високу тактову частоту — 2,85 ггц проти 2,5 ггц. За обробку графіки відповідатиме вбудований графічний процесор mali-g710 mc10. Нову флагманську платформу mediatek побудують на 4-нанометровому техпроцесі тайванського чіпмейкера tsmc.

Точні терміни виходу флагманських платформ qualcomm і mediatek поки невідомі. Але, qualcomm snapdragon 898, швидше за все, буде представлений в рамках традиційного щорічного саміту qualcomm, який пройде в грудні 2021 року.