Цей матеріал написаний відвідувачем сайту, і за нього нараховано винагороду.

Колонізація марса не за горами. Поки людство тільки готується до його підкорення і підпорядкування, запускаючи в космос різного роду космічні апарати і супутники, але скоро настане той час, коли перший землянин зробить перші кроки по піщаному грунту марса.

Всім, кому цікава космічна тематика і все, що відбувається в космосі і на орбіті нашої планети, прошу ознайомитися з моїми двома статтями на цю тематику:

  • що там з космосом – про колонізацію марса, місячну базу та інші проекти з освоєння галактики
  • космічні проекти конкурентів spacex-китайська програма, індійські та українські проекти

Цього разу я хочу детально зупинитися на тих подіях, які безпосередньо пов’язані з червоною планетою.

Астрономи знають, що кожні 2 роки відкривається «вікно», завдяки якому відстань між марсом і землею стає мінімальним. Останній раз це “вікно” відкривалося в липні 2020 року.

У те менш спекотне літо до марса кинулися відразу три літальні апарати з трьох країн: об’єднаних арабських еміратів, китаю і сша. Для оае це була перша в історії місія і від її успішності залежатиме, чи стане оае в один ряд з підкорювачами космосу, і чи будуть відбиті витрачені $200 млн.на цю місію. Разом з оае до марса летять космічні апарати сша і китаю.

До цього часу всі космічні апарати досягли марса. Сталося це ще в лютому цього року, а в травні перші марсоходи і інша техніка почали активно досліджувати поверхню марса.

В даний час по марсу пересувається безпілотний вертоліт nasa – ingenuity, який активно досліджує поверхні і виробляє фото-розвіду для свого товариша – марсохода perseverance. Крім відеокамер ніякого іншого обладнання у вертольота немає, але завдяки його роботі у дослідників є якісні кольорові знімки поверхні планети.

Крім нового марсохода perseverance, на марсі з серпня 2012 року працює марсохід-старожил – curiosity. Він був запущений nasa з мису канаверал 26 листопада 2011 року і до цього моменту зібрав дуже значний набір зразків і даних, що стосуються будови грунту і атмосфери планети.

Конкуренцію американським марсоходам становить шестиколісний китайський марсохід zhurong»чжуронг”. Завдяки успіху цієї місії китай став третьою в історії нашої планети країною, після нас і сша, якій вдалося здійснити посадку космічного модуля на поверхні марса. В даний час китайський марсохід успішно передає знімки та іншу корисну інформацію в розпорядження китайський вчених.

Поки йде активний збір даних на поверхні марса, навколо планети обертаються орбітальні апарати, що збирають інформацію про розміри планети, топографії поверхні і вміст газів над поверхнею марса.

Поки ви читаєте ці рядки, орбітальний апарат trace gas orbiter, запущений ще в 2016 році «роскосмосом» і європейським космічним агентством, досліджує вміст метану, етану, етилену, фосфіну та інших газів в марсіанській атмосфері.

У жовтні 2024 року до марса відправляться зонди першої приватної компанії rocket lab, якій nasa дала своє «добро» на цю місію. Тим самим, буде порушена монополія державного сектора на місії з освоєння і колонізації марса.

Після цього прецеденту частим корпораціям буде простіше використовувати свої фінансові ресурси для своїх інтересів на іншій планеті. Таким чином на марсі можуть виникнути приватні комерційні території. А ілон маск взагалі пообіцяв особисто, що перша людина ступить на марс в 2026 році, за безпосередньої участі його компанії spacex.

Залишилося тільки дочекатися цього року і переконатися в цьому на власні очі. А поки ми будемо чекати; все нові і нові космічні апарати будуть готуватися до підкорення цієї найближчої до землі планеті.