Польоти в космос — явище не нове, але зазвичай цим займаються професіонали. Компанія spacex вперше відправила на орбіту відразу чотирьох осіб без супроводу спеціально навчених астронавтів-польотом будуть керувати дистанційно.

Екіпаж місії, що отримала назву inspiration4, включає чотирьох осіб на чолі з мільярдером джаредом ісаакманом-засновником компанії shift4 payments. Він же оплатив подорож ще трьох учасників польоту: асистентки лікаря хейлі арсено, ветеран впс сша крістофера семброскі і педагога сіан проктор.

Двоступенева ракета spacex falcon 9 успішно доставила космічний корабель crew dragon resilience в пункт призначення. Примітно, що капсула використовується повторно — близько року тому вона доставила чотирьох астронавтів на міжнародну космічну станцію.

Втім, місія inspiration4 не передбачає стикування з мкс. Туристи проведуть не менше трьох днів на орбіті землі на висоті 575 кілометрів. Це значно більше, ніж у недавніх польотів джеффа безоса і річарда бренсона (107 і 90 км відповідно). Коли саме crew dragon знову увійде в атмосферу, залежить від погодних умов біля узбережжя флориди, де і повинен приводнитися корабель.

Основна мета місії inspiration4-збір коштів для лікарні сейнт-джуд, некомерційного дослідницького центру, що надає безкоштовну допомогу дітям, хворим на рак. Джаред ісаакман вже пожертвував медичному закладу $100 мільйонів, а ще $15 мільйонів госпіталю вдалося зібрати завдяки конкурсу, в якому визначилися два призових місця у складі екіпажу.