Російська Держдума схвалила нові штрафи для пошукачів і провайдерів хостингів.

Адміністративними правопорушеннями тепер буде вважатися виявлення в пошукових списках заборонених для доступу ресурсів і не видача Роскомнагляду інформації про безпосередніх власників анонімайзерів, проксі і VPN і т. д. В окремих випадках грошові покарання можуть доходити до 700 тис. руб.

Нові правила для хостерів

Держдума схвалила нові законодавчі правила щодо пошукових систем і хостерів, які пов’язані з сервісами для обходу інтернет-блокувань. Законодавчі вимоги представлені у вигляді оновлення Адміністративного кодексу і набирають чинності через 3 місяці. Штрафний покарання буде застосовуватися для провайдерів хостингів, розміщують в загальному доступі засоби обходу блокувань і при цьому не надають Роскомнагляду відомості про власників цих ресурсів.

Для хостерів є ще один спосіб уникнути фінансового покарання. Провайдер може перенаправити Роскомнагляду повідомлення про те, що він відправив власнику VPN запит про надання інформації про себе. Якщо цього не зробити, то штрафу не уникнути. Для фізичної особи фінансові втрати виявляться в районі 10-30 тис. рублів, для компаній – 50-300 тис. руб.

Нові правила для пошуковиків

Законодавство також передбачило грошове покарання для пошукових систем, через які можна зайти на будь-який заборонений в Росії сайт. Приміром, якщо пошуковик не здійснив підключення до Федеральної державної інформаційної системи (ФГИС), де розміщуються всі дані про заблокованих сайтах, і не виключив з пошукової стрічки заблокований сайт, в таких випадках можливий штраф, причому іноді він може доходити до 700 тис. руб.

Прийняті нещодавно норми доповнили поправки до вже чинного закону «Про інформацію» від 2017 року. Згідно з ним всі технології, які дозволяють обійти заборону тих чи інших незручних ресурсів визнаються поза законом. Таким чином, тепер за законом не тільки самі анонімайзери і подібні сервіси потрапляють під обмеження, але також і ресурси, де опубліковані правила для обходу заборон.

Тепер за новими правилами активні посилання на подібні сайти повинні блокуватися безпосередньо операторами пошукачів і виключатися з власного пошуку. Після отримання відомостей про який-небудь «небезпечному» ресурсі Роскомнадзор повинен дізнатися його провайдера і відправити йому вимогу про ідентифікацію господаря цього ресурсу. У хостинг-провайдера є три дні на відповідь. Потім наглядовий орган починає займатися безпосередньо самим сервісом (анонімайзер, проксі, VPN та ін), який після закінчення декількох днів повинен заборонити всі спроби користувачів зайти на заборонені сайти за допомогою цього сервісу. У разі невиконання державний регулятор поставить блокування на сам сервіс.

До речі, за півроку дії нового закону «Про інформацію» в системі ФГИС не зареєструвався жоден з сервісів на зразок VPN або анонімайзерів, про що в травні повідомило представництва Роскомнадзора. За законодавчим правилам давати відомості регулятору про тих сервісах, які необхідно включити в систему, повинні силові структури. Однак протягом усього часу дії закону заяв такого роду на адресу Роскомнадзора не було.

Джерело: http://fuck-hack.com/