Конфіденційність і безпека – це пов’язані поняття. Коли люди говорять про захист конфіденційності, вони зазвичай мають на увазі можливість надсилання інформації в систему, службу або додаток, не турбуючись про те, що в результаті цієї відправки виникнуть негативні наслідки.

Наприклад, ви реєструєтеся на певному сервісі і не хочете, щоб цей сервіс передав ваш e-mail або номер телефону третім особам.

Безпека пов’язана з тим, як додаток або сервіс здійснюють роботу з особистою інформацією користувачів. Це може означати, що додаток буде збирати тільки необхідну інформацію і знищить її, коли потреба в ній зникне. Зокрема, це стосується одноразових паролів, які користувачі отримують для входу в систему.

Недостатнє розуміння сучасних технологій породило ряд міфів, пов’язаних як з конфіденційністю, так і з безпекою.

Міф 1: режим анонімного перегляду в браузері може захистити мене

Служить и защищать

Кожен веб-браузер має приватний режим або режим інкогніто. Поки він включений, браузер не буде зберігати посилання, за якими ви переходите імпортувати закладки або автоматично входити в облікові записи. Як тільки ви закриєте вікно, браузер позбутися від більшої частини інформації, яку хтось може використовувати для відстеження ваших дій.

Тим не менш, приватний режим не дає анонімності. Незалежно від того, який браузер ви використовуєте, він не приховає ваші дії від інтернет-провайдера, сайтів і правоохоронних органів, які стежать за вашою діяльністю. Будь-які файли, завантажені під час перегляду в приватному режимі, залишаться на вашому комп’ютері або смартфоні після закриття браузера.

Міф 2: анонімності можна досягти за допомогою просунутих заходів

Анонимность

Анонімність припускає, що ваше місце розташування або особу не будуть ідентифіковані. Ви можете зробити деякі додаткові кроки для захисту вашої конфіденційності під час перегляду веб-сторінок, але в даний час в інтернеті неможливо залишатися повністю анонімним.

Навіть використання Tor або VPN не дає повної анонімності, оскільки кожна служба використовує який-небудь ідентифікатор, щоб відрізняти вас від інших користувачів. Навіть VPN-провайдери, які рекламують анонімні служби, можуть реєструвати ваше ім’я, IP-адресу та інші відомості про вас. Ідентифікатор може не розкривати вашого реального імені, але він все одно є частиною інформації, яка згідно з іншими даними допоможе при необхідності ідентифікувати вас.

Міф 3: листи, які я відправляю і отримую, видно тільки мені і співрозмовнику

У більшості випадків, коли ви відправляєте повідомлення електронною поштою або в соціальній мережі, воно не видно нікому, крім відправника та одержувача. Але іноді порушення в системі безпеки можуть зробити конфіденційну переписку загальнодоступною.

Крім того, урядові агентства можуть без особливих зусиль отримати доступ до вашої електронної пошти. Закон говорить, що при наявності ордера або розпорядження суду спецслужби можуть отримати доступ до електронних листів, що зберігаються на сервері інтернет-провайдера або поштового клієнта.

Ще один момент стосується використання робочого комп’ютера в особистих цілях. Ваш роботодавець має право переглядати робочий поштову скриньку. Так що якщо ви хочете, щоб ваша переписка з юристом чи лікарем залишилася конфіденційною, не користуйтеся ящиками і обліковими записами, призначеними для робочих цілей.

Міф 4: якщо я не роблю нічого протизаконного, мені не потрібно турбуватися

Стоит беспокоится

Прихильники державного нагляду стверджують, що якщо вам нічого приховувати, вам не потрібно турбуватися про те, що уряд збирає інформацію про вас. Але як п’ять років тому зазначив Даніель Солове, доктор юридичних наук Університету імені Джорджа Вашингтона, подібне нехтування особистою недоторканністю може мати далекосяжні наслідки. По-перше, це наділить уряд величезною владою над громадянами. А по-друге, зробить громадян уразливими для подальших вторгнень. За словами доктора Солове, якщо людина не робить нічого поганого, суспільство не повинно примушувати його вибачатися за кожен скоєний вчинок. Ключовий компонент свободи – відсутність занепокоєння про те, як себе виправдати.

Завжди знайдуться речі, які ви захочете зберегти у таємниці від сторонніх: книги, фільми, відвідувані сайти і т. д. Конфіденційність – це таке поняття, потреба в якому зростає разом з розвитком інтернету і поширенням гаджетів. Не варто відмовлятися від права на недоторканність приватного життя, навіть якщо ви не робите нічого протизаконного.

Міф 5: інші люди не дбають про конфіденційність, значить, і я не буду

Они заботятся о безопасности

Насправді, кожен хотів би знати, як особиста інформація збирається і використовується, просто велика кількість сайтів і додатків не дає цього зробити. Більшість людей не вносять змін в налаштування браузера або програми з-за впевненості, що особисті дані все одно рано чи пізно витечуть в мережу. В цьому винна недостатня інформованість про способи шифрування і рівнях конфіденційності.

Джерело: http://sokal-shop.net.ua/