Джонатан айв зіграв величезну роль в історії apple, розробивши дизайн для багатьох культових продуктів компанії. Однак у 2019 році він залишив посаду головного директора з дизайну, заснувавши власну фірму lovefrom. За словами експертів, це позитивно позначилося на «яблучних» пристроях, так як компанія стала більше прислухатися до користувачів.

Нескладно помітити, що в останніх пристроях apple функціональні можливості переважають над дизайном. Так, iphone 13-ї серії стали товщі і важче попередників, що обумовлено установкою більш ємних акумуляторів. В результаті нові смартфони стали працювати помітно довше. Ще більш кардинальні зміни відбулися з macbook pro. У моделях 2021 року повернули функціональний ряд клавіш замість сенсорного екрану touch bar, магнітну зарядку magsafe, порт hdmi і слот для карт пам’яті. Можна також згадати клавіатуру з механізмом «метелик», що дозволяє робити ноутбуки тонше, але через це клавіші часто виходили з ладу, в результаті чого apple відмовилася і від цього рішення.

” після відходу джоні айва більше немає цієї перевищує гравітаційної сили естетики над функціями. Ті, хто прийшов до влади, тепер прислухаються до того, що говорять клієнти», — зазначив пол фаунд, викладач промислового дизайну в університеті творчих мистецтв в кентербері, англія.

Однак деякі вважають, що саме перевага дизайну над функціями завжди відрізняло apple від конкурентів, дозволивши компанії зайняти свої позиції на ринку.