Користувачі всесвітньої павутини випробували на собі новий вид шантажу – зловмисники почали поширювати погрози в інтернеті, вимагаючи оплати у віртуальній валюті. На цей раз шахраї розсилають e-mail, де «ввічливо просять» користувача заплатити кілька тисяч доларів в биткоинах, в іншому випадку його долю вирішить професійний кілер. Адреса віртуального гаманця, куди потрібно перевести гроші в обмін на збереження життя, також вказано в електронному листі.

Розіслані по e-mail загрози в мережі інтернет одержали масове поширення у всьому світі. Спочатку шахраї шантажували адресатів, обіцяючи викласти на загальний огляд відео з «брудним» компроматом на користувача, але, як звичайно, все можна було вирішити виплатою певної суми. Якщо користувач відмовлявся платити, йому приходила нова серія залякувань з загрозою вибуху бомби. До речі, останні випадки стали об’єктів пильної уваги силових структур.

Недавні розсилки з погрозою вбивства складені не на самому професійному англійською з великою кількістю граматичних помилок. При цьому сам електронний лист не містить додаткових вкладень, а тема послання містить різні варіації фрази «ознайомтеся з важливою інформацією».

Інтернет-шантажисти подаються власниками ресурсів в DarkNet, що займається вирішенням проблем з «неугодними» людьми. Легенда здирників будується на тому, що їм «замовили» одержувача листа, але по доброті душевній вони готові відкликати найманого кілера, якщо їх рахунок поповниться на 4000 доларів в еквіваленті одиниць віртуальної валюти (або трохи більше одного биткоина). При цьому за доплату зловмисники пропонують розібратися вже з самим виконавцем, щоб той вже точно не взявся за виконання замовлення. Також при згоді адресата йому обіцяно досьє на самого замовника.

В реальності масові розсилки e-mail з грошовими вимогами самі себе скомпрометували, коли погрози в інтернеті дійшли до фраз про заподіянні шкоди здоров’ю і життю користувачів. Одержувачі листів почали звертатися в органи правопорядку, і в результаті широкого розголосу шахраї не змогли заробити.

До останнього часу працюючим способом заробітку з допомогою загрозливих електронних листів став шантаж з поширенням в інтернеті та серед знайомих користувача фотографій і відео інтимного характеру, де він грає головну роль. Часто адресат, який отримував такий лист, погоджувався з вимогами зловмисників і платив гроші, навіть якщо знав, що ніяких непристойних матеріалів з його участю в принципі не може бути. Причиною цього зазвичай ставало страх можливої цькування в соцмережах і загального осуду. Однак подібні ситуації стали також оприлюднюватися.

Щоб зберегти безпеку в інтернеті, для подібних послань з погрозами поширюється таке ж правило, як і на вірусні розсилки – не слід відкривати листи, надіслані від невідомих відправників.

Джерело: http://softik.net.ua/