ventoy – утиліта для створення мультизавантажувальних флешок . Відрізняється суперпростим інтерфейсом і можливістю додавання додаткових образів без переформатування носія. Це повністю безкоштовна програма з відкритими вихідними кодами і високою популярністю на github.

Ventoy підтримує створення мультизавантажувальних флешок, що включають кілька образів і завантажувальне меню для вибору. Наприклад, це може бути кілька дистрибутивів операційних систем або набір завантажувальних утиліт для тестування, відновлення і підготовки комп’ютера до установки ос. Загалом, будь-який софт, з якого можна завантажити систему.

інтерфейс ventoyопції

Інтерфейс ventoy-втілення мінімалізму – лише випадаючий список usb-флешок і кнопка форматування нового носія. При підготовці флешки встановлюється набір скриптів ventoy, після чого на неї можна копіювати образи через звичайний провідник операційної системи. Додавання нових образів не вимагає форматування носія.

Ventoy підтримує такі формати: iso, img, wim, vhd (x) і efi. На даний момент протестована сумісність з 650 + різними образами.