Військово-морський флот російської федерації вперше успішно запустив гіперзвукову ракету “циркон «з атомного підводного човна»северодвінськ”. Як повідомляє видання “риа новости” з посиланням на прес-службу міноборони, випробування проходили в акваторії баренцева моря. Згідно з планом, був здійснений успішний запуск ракети з подальшим польотом за заданими параметрами.

“циркон” є першою в світі гіперзвукової крилатою ракетою, яка може здійснювати тривалий політ з маневруванням в щільних шарах атмосфери. При цьому під час польоту вона використовує тягу власного двигуна. “циркон” здатна знищити надводні кораблі противника різних класів і практично будь-які наземні об’єкти в радіусі ураження. Відмінною особливістю ракети від інших аналогів є значно більша швидкість польоту. Максимальна швидкість досягає 10 тис. Км / год (майже дев’ять швидкостей звуку), а дальність польоту становить 1000 км. Це робить її недоступною для існуючих систем про противника.

“цирконами «будуть оснащуватися фрегати проекту 22350, багатоцільові підводні човни проекту 885м» ясен-м«, а також модернізовані крейсер» адмірал нахімов «і підводний човен»іркутськ”.