Дуже зручно працювати відразу з декількома вікнами, коли у тебе два монітори. А що робити тим, у кого він один? можна, звичайно, ділити вікна вручну, підганяючи розміри вікон мишкою самостійно. Але є одне непогане рішення-вбудована в систему windows 10 і windows 11 можливість розділити екран на 2 частини, натиснувши пару гарячих клавіш. Називається ця функція-snap. Вона підбирає ширину і висоту вікно автоматично. Це зручно і економить багато часу. Цікаво? тоді читайте далі!

Отже, у нас є два вікна — браузер з ютубчиком і електронна таблиця excel, з якою ми працює. Розділимо екран навпіл-браузер вліво, таблицю вправо. Для цього вибираємо вікно браузера і натискаємо комбінацію клавіш win + ← (стрілка вліво) . Windows автоматично змінить ширину вікна програми так, що воно займе рівно половину екрану.

Якщо при цьому вікно excel не встало рівно в другу половину-ставимо фокус на нього і натискаємо клавіші win + → (стрілка вправо) і вікно займе рівно праву половину екрану.

Якщо натиснути ще раз на це ж саме поєднання клавіш, то відкриється вибір вікон запущених програм.

Що мені дуже сподобалося, так це те, що за допомогою функції snap можна розділити екран windows не тільки на дві частини, але і на три, 4 і більше. Це дуже зручно, якщо монітор з великою діагоналлю.

А ще, якщо навести на кордон між вікнами, то ви побачите, що її можна рухати. І тоді можна регулювати ширину відразу двох вікон повзунком.